شبی که ماه کامل شد و خبر خوب اکران جهانی

7

فیلم «شبی که ماه کامل شد» و خبر خوب جهانی شدن

امروز با فیلم سینمایی «شبی که ماه کامل شد» ساخته نرگس آبیار و خبر خوب شروع اکران جهانی این فیلم در آمریکای شمالی و ترکیه پس از قرارداد شرکت فیلم‌های مستقل ایران که عهده دار پخش جهانی این فیلم است با شرکت‌های سینرجتیک و آتلانتیک مدیا با شما هستیم.

فیلم سینمایی «شبی که ماه کامل شد» ساخته نرگس آبیار که یکی ازپر فروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینمای ایران است و شرکت فیلم‌های مستقل ایران به مدیریت محمد اطبایی عهده‌دار پخش بین‌المللی آن است، به‌تازگی با شرکت‌های سینرجتیک و آتلانتیک مدیا برای حق پخش این فیلم در کانادا، آمریکا و ترکیه قرار دادی بسته و به زودی شاهد اکران آن در آمریکای شمالی و ترکیه خواهیم بود.

«شبی که ماه کامل شد» و خبر خوب رکورد فروش

فیلم سینمایی «شبی که ماه کامل شد» به کارگردانی و نویسندگی نرگس آبیار و تهیه‌کنندگی محمدحسین قاسمی یکی از فیلم‌های مستقل ایرانی است که جزو پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ کشورمان نیز محسوب می‌شود.

نرگس آبیار نویسنده، کارگردان و فیلمساز ایرانی است که او را با آثاری چون «شیار ۱۴۳»، «نفس»،‌ «اشیا از آنچه در آینه می‌بینید به شما نزدیک‌ترند» و «شبی که ماه کامل شد» می‌شناسیم.فیلم سینمایی «شبی که ماه کامل شد»

او در زمره کارگردانان زن ایرانی است که موفق به کسب جوایز بسیاری برای آثار خود شده است که به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد:

  • جایزه بهترین کارگردانی از جشنواره فیلم کرتل زنان فرانسه برای فیلم «اشیا از آنچه در آینه می‌بینید به شما نزدیک‌ترند»
  • جایزه ویژه هیئت داوران از جشنوارهٔ فیلم والاکولومسکی روبژ مسکو برای فیلم «شیار ۱۴۳»
  • جایزه بهترین کارگردانی از جشنواره فیلم زنان ونکوور کانادا برای فیلم «نفس»
  • سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی از سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر برای فیلم «شبی که ماه کامل شد»

او نویسنده ۲۶ کتاب نیز است که «نفس»، «ساعت مچی» و «مجسمه نمکی» مواردی از آنها هستند.

اما امروز می‌خواهیم بیشتر از «شبی که ماه کامل شد» بگوییم.

خبر خوب از داستان عشقی خونین

«شبی که ماه کامل شد» برگرفته از داستانی واقعی ساخته شد.

داستانی درباره عشق دختری به نام فائزه و فردی به نام عبدالحمید ریگی که به ازدواج ختم شد. داستان از جایی شروع می‌شود که فاعزه و عبدالحمید مجبور به مهاجرت از ایران می‌شوند و در این مسیر با برادر عبدالحمید که عبدالمالک نام دارد و سرکرده گروه تروریستی جندالله است، همراه می‌شوند.

این فیلم که ماجرای ستم‌ها، شکنجه‌ها و در آخر کشته شدن فائزه است در قسمت‌هایی به جنایات تروریستی عبدالمالک ریگی و گروهش نیز می‌پردازد.

نام فیلم براساس افسانه ظهور هیولاها در شب‌هایی که ماه کامل می‌شود انتخاب شده زیرا عبدالحمید که مردی عاشق و آرام بود در سکانسی تبدیل به قاتل همسر خود می‌شود.

این فیلم اولین نمایش خود را در سی و هفتمین دوره جشنواره فجر داشت و در همان سال برنده ۶ سیمرغ بلورین از جمله بهترین بازیگر نقش مکمل زن که به الناز شاکردوست برای بازی در نقش فاعزه تعلق گرفت، بهترین بازیگر نقش اول مرد برای هوتن شکیبا در نقش عبدالحمید و سیمرغ بلورین بهترین فیلم سال شد.

«شبی که ماه کامل شد» موفق به دریافت سه جایزه از بیست و یکمین جشن خانه سینما در همان سال نیز شد.

این فیلم پس از فیلم متری شیش و نیم در رتبه دوم پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینمای ایران قرار گرفته است.فیلم سینمایی «شبی که ماه کامل شد»

شرکت سینرجتیک فیلم را برای پخش در آمریکای شمالی می‌برد

شرکت فیلم‌های مستقل ایرانی به مدیریت محمد اطبایی در سال ۱۹۹۷ تاسیس شده است، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های بازاریابی و تبلیغاتی برای فیلم‌های مستند و مستقل ایرانی است.

از دیگر کارهای این شرکت پیدا کردن شرکت‌های بین‌المللی برای پخش جهانی فیلم‌های مستقل ایرانی و همچنین یافتن تهیه‌کنندگان و سرمایه‌گذاران خارجی برای همکاری‌های بین‌المللی با فیلمسازان ایرانی است.

این شرکت عهده‌دار پخش بین‌المللی فیلم «شبی که ماه کامل شد» است و اخیرا در دو قرار داد خود برای این فیلم خبر خوب پخش آن در سه کشور جهان را برایمان دارد.

قرارداد اول حق پخش این فیلم در ترکیه با شرکت آتلانتیک مدیا است که یکی از بزرگترین و معتبرترین شرکت‌های پخش فیلم در ترکیه محسوب می‌شود.

اما دومین قرار داد که خبر خوب امروز ما را شامل می‌شود، با شرکت سینرجتیک برای حق پخش «شبی که ماه کامل شد» در آمریکای شمالی است که شامل کشورهای آمریکا و کانادا می‌شود.

شرکت سینرجتیک از مهم‌ترین و معتبرترین شرکت‌های پخش فیلم در لس‌آنجلس آمریکاست که سالهاست به پخش فیلم‌های سینمایی، مستند و سریال‌های تلویزیونی از سراسر جهان در آمریکا می‌پردازد.

خبر خوب دیگر این است که فیلم سینمایی «شبی که ماه کامل شد» اولین فیلم ایرانی است که این شرکت حق پخش آن را در آمریکا و کانادا خریداری کرده است.

امیدواریم این فیلم در بازارهای جهانی نیز با استقبال خوبی مواجه شود.

چرا این خبر خوب است؟

اکران بین‌المللی فیلم‌های ایرانی به خودی خود خبر خوبی است. اما باید به این مساله توجه داشت که اگر این نمایش‌ها با استقبال خوب جهانی مواجه شوند، توجه مردم جهان به سینمای جهان جلب می‌شود و این موضوع می‌تواند انگیزه خوبی برای فیلمسازان ایرانی بخصوص جوانان این عرصه باشد و سرعت پیشرفت سینمای ایران تاثیر خوبی خواهد گذاشت.

امیدواریم این همکاری با شرکت‌های بین‌المللی برای اکران فیلم‌های ایرانی در جهان هر روز بیش از دیروز و ادامه دار باشد.

خبرهای خوب و یادداشت‌های ما درباره سینما را بخوانید.

وج‌ورد هر روز برای شما یک خبر خوب دارد

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

لطفا به محتوای این خبر امتیاز دهید.

به این مطلب امتیاز دهید

شبی که ماه کامل شد و خبر خوب اکران جهانی
5 (100%) 1 vote