طرح زمستانه کتاب و خبر خوب تخفیف ۲۰ درصدی کتاب

78

طرح زمستانه کتاب و خبر خوب تخفیف ۲۰ درصدی کتاب

از ۹ تا ۱۶ اسفند با مراجعه به کتابفروشی‌های سراسر کشور  که عضو طرح زمستانه کتاب هستند می‌توانید از طرح تخفیف ۲۰ درصدی بهره‌مند شوید.

خبر خوب امروز سه شنبه ؛ طرح زمستانه کتاب و خبر خوب

امروز سه شنبه با شما هستیم با طرح زمستانه کتاب و خبر خوب برگزاری چهارمین طرح تخفیف ۲۰ درصدی کتاب در سال ۹۹ که توسط خانه کتاب و همکاری وزارت فرهنگ از ۹ اسفند قرار است آغاز شود.

چهارمین طرح تخفیفی کتاب در سال ۹۹ و شانزدهمین دوره از رویداد طرح‌های فصلی تخفیف فروش کتاب از روز شنبه ۹ اسفند به مدت یک هفته قرار است که در سراسر کشور اجرا شود. زمستانه کتاب ۹۹ توسط خانه کتاب برگزار می‌شود و به مدت ۷ روز تا ۱۶ اسفند ادامه خواهد داشت.

طرح‌های تخفیفی فروش کتاب از سال ۹۴ به منظور هدفمند کردن یارانه نشر و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، توسط خانه کتاب با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌صورت فصلی و ۴ بار در هر سال برگزار می‌شوند.

بر اساس این طرح نسخه چاپی کتاب‌های عمومی، دانشگاهی و کودک و نوجوان از تخفیف ۲۰ درصدی برخوردار شده و صاحبان کتابفروشی‌های سراسر کشور با ثبت نام در این طرح می‌توانند پس از اتمام آن مبلغ تخفیف خود را نسبت به میران فروششان و بودجه اختصاص داده شده به هر کتابفروشی، از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کنند.

لازم به ذکر است که کتاب‌های آموزشی، کمک آموزشی، افست، فاقد شماره شابک، دارای شابک غلط، کتاب‌هایی که در بانک اطلاعاتی خانه کتاب و ادبیات ایران ثبت نشده‌اند و سایر کالاهای فرهنگی که در کتابفروشی‌‌ها عرضه می‌شوند، شامل طرح تخفیفی نیستند.

امسال با وجود کرونا و محدودیت‌های وارده برای جلوگیری از شیوع این بیماری، سه طرح تخفیفی در بهار و تابستان و پاییز با موفقیت انجام شد و حالا شاهد زمستانه کتاب ۹۹ و خبر خوب برگزاری چهارمین دوره از این طرح در آخرین ماه زمستان هستیم.

 طرح پاییزه کتاب ۹۹ در آبان ماه امسال به مدت هفت روز با مشارکت و استقبال ۸۱۶ کتابفروشی فعال در سراسر کشور (۳۱ استان کشور) برگزار شد که در طی هفت روز آمار خرید ۴۵۸ هزار و ۸۳۳ نسخه کتاب به مبلغ ۱۹۸ میلیارد و ۱۳۷ میلیون و ۵۹۱ هزار و ۷۳۰ ریال از خود بر جای گذشت.

در دوره گذشته برای نخستین‌بار طرح توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی‌ها، سقف مجاز برای هر خریدار افزایش ۲۵ درصدی داشت و قرار است که طرح در این دوره هم اجرا شود و  هر خریدار می‌تواند تا سقف ۲۰۰ هزار تومان به ازای هر شماره ملی کتاب بخرد.

دانستن این نکات برای خریداران عزیز الزامی است:

  • سقف خرید برای هر فرد ۲۰۰ هزار تومان و سقف تخفیف ۴۰ هزار تومان است.
  • نام، نام خانوادگی، شماره ملی و تلفن همراه شما خریدار گرامی توسط مسئولین کتابفروشی ثبت خواهد شد.
  • هر خریدار نمی‌تواند بیش از ۲ نسخه از یک کتاب را تهیه کند.
  • قیمت روی کتاب با چیزی که در فاکتور درج می‌شود مطابقت داشته باشد.
  • فراموش نکنید که رعایت نکات بهداشتی از جمله استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی در محل کتابفروشی‌ها از وظایف شهروندی ما است، پس این موضوع را در نظر بگیرید و نسبت به رعایت آن برای سلامت خود و دیگر مردم جامعه اقدام کنید.

طرح زمستانه کتاب ؛ خانه کتاب

چرا این خبر خوب است؟

امسال نمایشگاه کتاب به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت آنلاین در بهمن ماه برگزار شد و هدف از اجرای آن حمایت از ناشران بود که با گلایه و ناراحتی بسیاری از کتابفروشی‌ها همراه شد از این رو خانه کتاب همراه با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد قرار شد که در اواخر سال ۹۹ برای حمایت از کتابفروشی‌ها این طرح را اجرا کند تا شاید بتواند تا حدودی هر چند اندک از مشکلاتی که کتابفروشی‌ها با آن دست و پنجه نرم می‌کنند و ضررهایی که در ایام کرونا متضرر شده‌اند را جبران کند، ضمن این که از طرفی هم با توجه به بالا رفتن هزینه چاپ و کاغذ می‌تواند برای علاقمندان به کتاب خبر بسیار خوبی باشد و بتوانند کتاب‌های مورد نیاز خود را در این بازه زمانی با قیمتی کمتر تهیه کنند. به همین خاطر خبر خوب امروز سه شنبه را اختصاص دادیم به شروع طرح زمستانه کتاب از ۹ اسفند که قرار است به مدت یک هفته تا ۱۶ اسفند در سراسر کشور اجرا شود.

تحلیل خبر: رضا زرگر

به این مطلب امتیاز دهید

امتیازدهی