فیلم «سینما خر» و خبر خوب جایزه بهترین فیلم جشنواره اسپانیایی

30

فیلم «سینما خر» و خبر خوب جایزه مرجان طلایی از جشنواره فیلم بیگور

امروز با شما هستیم تا درباره فیلم «سینما خر» ساخته شاهد احمدلو و خبر خوب اعطای جایزه مرجان طلایی جشنواره فیلم‌های کمدی بیگور به‌عنوان بهترین فیلم امسال به این فیلم برای شما همراهان گرامی بگوییم.

ششمین دوره از جشنواره فیلم‌های کمدی بیگور از اول تا دوازدهم اکتبر در کشور اسپانیا برگزار شد. جایزه ویژه بهترین فیلم جشنواره به فیلم «سینما خر» (مشمشه) از ساخته‌های شاهد احمدلو کارگردان ایرانی رسید و تندیس مرجان طلایی جشنواره به وی اعطا شد.

جشنواره فیلم‌های کمدی بیگور

فیلم «سینما خر» و خبر خوب از جشنواره بیگور اسپانیا

جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کمدی بیگور برای اولین بار در سال ۲۰۱۵ در ایالت کاتالونیای کشور اسپانیا برگزار شد.

هدف از برگزاری این جشنواره پرداختن تخصصی به ژانر کمدی و لذت بردن از تماشای بهترین فیلم‌های کوتاه و بلند ژانر کمدی سراسر جهان است. جشنواره بیگور در طول سال‌های برگزاری خود در هر دوره هزاران مخاطب را از سراسر جهان به اسپانیا کشانده و در صنعت توریسم سواحل مدیترانه‌ای اسپانیا نیز بسیار تأثیر خوبی داشته است.فیلم «سینما خر» یا «مشمشه»

امسال ششمین دوره این جشنواره از ۱ تا ۱۲ اکتبر برگزار شد و شاهد احمدلو نیز مانند هزاران شرکت‌‌کننده دیگر با اثری به نام «سینما خر» (مشمشه) برای شرکت در این دوره اقدام کرد و ضمن استقبال بسیار خوب و توجه هیئت داوران جشنواره موفق شد خبر خوب کسب جایزه ویژه بهترین فیلم جشنواره فیلم‌های کمدی بیگور سال ۲۰۲۰ را نیز با خود به ارمغان بیاورد.

تندیس مرجان طلایی که جایزه این بخش است به فیلم «سینما خر» اهدا شد.

شاهد احمدلو با طنزی سیاه از سینما

شاهد احمدلو بازیگر و کارگردان ایرانی است که بازی او را در بسیاری از فیلم‌های سینمای چون «اکباتان»، «باج خور»، «دندان مار» و کارهای تلویزیونی «گشت ویژه»، «رهایی»، «آتش و شبنم»،‌ «فردا روزی دیگر است» و بسیاری آثار دیگر دیده‌ایم.

او از ۱۹ سالگی در کنار کار بازیگری شروع به فعالیت در عرصه کارگردانی کرد و آثاری چون «سیاهی لشکر»، «سینما سگ»، «چند می‌گیری گریه کنی؟»، «اگه میتونی منو بگیر»، «موش» و «آقا و خانم سنگی» توانست به‌سرعت به‌عنوان یک استعداد بزرگ در کارگردانی شناخته شده و جوایزی را از آن خود کند که به تعدادی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

  • چهار جایزه نخست اولین جشنواره جهانی سوره برای فیلم کوتاه «سیاهی لشکر»
  • سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل و جایزه ویژه هیئت داوران بهترین کارگردانی برای فیلم «چند می‌گیری گریه کنی؟»

شاهد احمدلو به دلیل تجربه اولین کارگردانی و بلافاصله کسب موفقیت‌های بسیار توانست عنوان «جوان‌ترین کارگردان سینمای ایران» را نیز از آن خود کند.

اما خبر امروز درباره فیلم سینمایی «سینما خر» یا «مشمشه» است که روایت یک گروه فیلمبرداری است که در سال ۹۷ به کارگردانی شاهد احمدلو ساخته شد. این گروه فیلمبرداری برای چند سکانس از فیلم خود به یک خر احتیاج دارند. و اما «مشمشه» یک بیماری است که در اسب و استر و خر دیده می‌شود. گروه فیلمبرداری، یک خر و «مشمشه» موجب ایجاد یک سوژه و دستمایه‌ای برای خلق یک طنز موقعیت می‌شوند و کل گروه را درگیر ماجراهایی می‌کنند …فیلم «سینما خر» یا «مشمشه»

فیلم «سینما خر» که اولین تجربه بازی پویا شکیبایی، فرزند استاد خسرو شکیبایی در یک فیلم سینمایی نیز است، در ششمین دوره از جشنواره فیلم‌های کمدی بیگور اسپانیا شرکت کرده و خبر خوب کسب جایزه ویژه مرجان طلایی که به بهترین فیلم این جشنواره تعلق می‌گیرند را برایمان آورد.

چرا این خبر خوب است؟

چیزی که درباره این خبر نظر گروه خبری گودنیوز را جلب کرد، ژانر متفاوت فیلم و درخشش آن در یک جشنواره تخصصی برای فیلم‌های کمدی است.

با آرزوی موفقیت‌های بیشتر برای شاهد احمدلو کارگردان مستعد ایرانی، از شما عزیزان بابت همراهیمات تا پایان خبر سپاس‌گزاریم.

خبرهای خوب فیلم و یادداشت‌های ما در این حوزه را بخوانید.

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

لطفا به محتوای این خبر امتیاز دهید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیازدهی