فیلم قصر شیرین و خبر خوب دو جایزه از جشنواره روسی

60

فیلم سینمایی «قصر شیرین» و خبر خوب جایزه از جشنواره فیلم‌های خانوادگی روسیه

امروز تصمیم داریم درباره فیلم سینمایی «قصر شیرین» ساخته رضا میرکریمی و خبر خوب دو جایزه که از جشنواره فیلم‌های درون خانوادگی روسیه به این فیلم و نیوشا علیپور ، بازیگر کودک فیلم تعلق گرفت برای شما مخاطبان عزیز گودنیوز بگوییم.

فیلم سینمایی «قصر شیرین» به کارگردانی رضا میرکریمی مؤفق به دریافت جایزه اصلی جشنواره فیلم‌های درون خانوادگی و کودک روسیه در پانزدهمین دوره برگزاری این جشنواره شد. همچنین نیوشا علیپور جایزه ویژه هیأت داوران برای بهترین بازیگر کودک را از آن خود کرد. این جشنواره از ۴ تا ۱۰ جولای به‌صورت مجازی برگزار شد.

خبر خوب از جشنواره فیلم‌های درون خانوادگی روسیهفیلم قصر شیرین

جشنواره بین‌المللی فیلم‌های درون خانوادگی و کودک روسیه از سال ۲۰۰۶ به‌صورت سالانه و با هدف گردآوری بهترین فیلم‌های خانوادگی و کودک جهان و تقدیر از برجسته‌ترین فیلمسازان جهان در این زمینه، و همچنین سرعت بخشیدن به پیشرفت بیشتر فیلمسازان داخلی در عرصه فیلم‌های خانوادگی و کودک برگزار می‌شود.

پانزدهمین دوره از این جشنواره که باید امسال برگزار می‌شد، به دلیل مقابله جهان با بیماری کرونا و اعمال محدودیت‌های فردی و اجتماعی برای جلوگیری از شیوع بیماری در سراسر جهان، به‌صورت غیرحضوری و مجازی برگزار شد.

در جشنواره امسال فیلم سینمایی «قصر شیرین» از ساخته‌های رضا میرکریمی در قسمت اصلی پذیرفته شد و به رقابت برای جوایز جشنواره پرداخت.

در نهایت این فیلم خبر خوب کسب دو جایزه از این جشنواره را با خود به‌همراه آورد.

فیلم «قصر شیرین» و خبر خوب جوایز متعدد جهانی

فیلم سینمایی «قصر شیرین» از آثار رضا میرکریمی کارگردان، تهیه‌کننده و فیلمنامه‌نویس ایرانی است.

میرکریمی را با آثار سینمایی و تلویزیونی بسیاری مانند «یه حبه قند»، «خیلی دور، خیلی نزدیک»، «زیر نور ماه»، «به همین سادگی»، «دختر»، «فرش ایرانی»، «بچه‌های مدرسه همت» و نماهنگ «چهارشنبه» که برای سیمای کودک بود، می‌شناسیم.

او برای آثار خود از جشنواره فجر، جشنواره فیلم شانگهای، جشنواره فیلم مسکو، جشنواره فیلم داکا، جشنواره فیلم اوراسیا، جشنواره فیلم هند، جشنواره فیلم واشینگتن، جشنواره فیلم کن، جشنواره آسیا پاسیفیک و بسیاری دیگر از جشنواره‌های بزرگ و معتبر جهانی جوایز متعددی را دریافت کرده است.رضا میرکریمی

رضا میرکریمی تجربه داوری در ششمین دوره از جشنواره بین‌المللی فیلم دیدار تاجیکستان که در سال ۲۰۱۴ برگزار شد را نیز در گستره فعالیت‌های خود دارد.

آخرین اثر او، فیلم سینمایی «قصر شیرین» ماجرای مردی به نام جلال است که در تصادفی یک خانواده را به قتل می‌رساند، اما در دادگاه این اتفاق غیرعمد شناخته شده و او دوره‌ای را در زندان می‌گذراند. پس از این دوره، جلال همسر و فرزندانش را ترک کرده و به شهری دیگر می‌رود و تشکیل خانواده می‌دهد. بعد از دوسال با شنیدن خبر فوت همسرش، او باید به شهرش بازگردد …

خبر خوب درخشش فیلم «قصر شیرین» در شانگهای و اطلاعات کامل درباره رضا میرکریمی را در وب‌سایت ما بخوانید

جوایز فیلم

فیلم سینمایی «قصر شیرین» با حضور در بیش از ۲۴ جشنواره جهانی و نامزد شدن در بیش از ۵۰ بخش، مؤفق به دریافت جوایز متعددی در بخش‌های مختلف شده است که به چند مورد از آن‌ها اشاره خواهیم گرد:

فیلم سینمایی «قصر شیرین»

 • دو جایزه جایزه بهترین فیلمنامه و بهترین موسیقی متن از جشنواره فجر
 • جوایز بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر مرد (حامد بهداد) از جشنواره شانگهای
 • شیر طلایی بهترین فیلم از جشنواره شرق و غرب روسیه
 • جایزه بهترین کارگردانی و جایزه بین‌المللی منتقدین گرجستان از جشنواره باتومی
 • جایزه بهترین فیلم خارجی از جشنواره فیلم‌های خانوادگی آمریکا
 • جایزه بهترین کارگردانی از جشنواره سلیمانیه عراق
 • جایزه بهترین فیلم از جشنواره آسیاتیکا در رم
 • جایزه ویژه تماشاگران از جشنواره فیلم کمبریج
 • دو جایزه بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر مرد (حامد بهداد) از جشنواره پرتقال طلایی آنتالیا
 • جایزه بهترین بازیگر مرد برای حامد بهداد از جشنواره فیلم کوروش در کانادا
 • دو جایزه بهترین کارگردانی و بهترین فیلم از جشنواره داکا

«قصر شیرین» به‌عنوان فیلم منتخب در افتتاحیه جشنواره فیلم‌های ایرانی در استرالیا نیز به‌نمایش درآمده است.

اما خبر خوب دیگر این فیلم که امروز از آن مطلع شدیم، تعلق گرفتن جایزه اصلی جشنواره فیلم‌های درون خانوادگی روسیه در بخش بهترین فیلم به «قصر شیرین» و همچنین جایزه ویژه بهترین بازیگر کودک از طرف هیأت داوران به بازیگر کودک این فیلم، نیوشا علیپور است.

چرا این خبر خوب است؟

فیلم‌های خوب و برجسته در جهان همیشه مورد توجه قرار گرفته و مخاطبین خود را پیدا می‌کنند. اما نکته جذاب درباره فیلم «قصر شیرین» و خبر خوب کسب جوایز از جشنواره فیلم‌های درون خانوادگی و کودک روسیه این است که یکی از دو جوایز تعلق گرفته به فیلم، متعلق به بازیگر کودک این اثر است که این موضوع می‌تواند یک تشویق بزرگ و انگیزه‌ای مضاعف برای نیوشا علیپور ، این هنرمند عزیز کشورمان که هنوز در آغاز مسیر بازیگری است، باشد.

با آرزوی مؤفقیت برای تمام هنرمندان عزیز کشورمان، از شما مخاطبان گرامی برای همراهی‌مان تشکر می‌کنیم.

نیوشا علیپور

خبرهای خوب حوزه سینما و یادداشت‌های درباره این موضوع را از دست ندهید.

وج‌ورد هر روز برای شما یک خبر خوب دارد.

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

لطفا به محتوای این خبر امتیاز دهید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیازدهی