فیلم مینا و خبر خوب جایزه از جشنواره فیلم ملل اتریش

4

فیلم «مینا» و خبر خوب جایزه بهترین بازیگر زن

امروز با شما هستیم با فیلم کوتاه «مینا» ساخته آوازه شهنواز و خبر خوب جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره فیلم کوتاه ملل اتریش که به نیکا شهباززاده بازیگر این فیلم تعلق گرفته است.

چهل و هشتمین دوره از جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه ملل اتریش درحالی به پایان رسید که فیم کوتاه «مینا» از ساخته‌های آوازه شهنواز به نمایندگی از کشورمان برای شرکت در آن پذیرفته شد و در نهایت جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره به نیکا شهباززاده بازیگر جوان این اثر ایرانی رسید.

جشنواره فیلم کوتاه ملل

فیلم «مینا» و خبر خوب جشنواره فیلم کوتاه ملل

جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه ملل برای اولین بار در سال ۱۹۷۳ در شهر لنزینگ کشور اتریش برگزار شد. هدف از برگزاری این جشنواره به‌نمایش درآوردن بهترین فیلم‌ها، مستندها و انیمیشن‌های کوتاه ۱ تا ۳۰ دقیقه‌ای در جهان بود که با دیدی خلاقانه و بلندپروازانه ساخته شده باشند.

یکی از خصوصیات این جشنواره که بر جذابیت آن افزوده است، این است که پس از نمایش فیلم‌ها، دوستداران فیلم و فیلمسازی، متخصصان این عرصه و فیلمسازان آثار به‌نمایش درآمده در نشست‌هایی به بررسی و نقد فیلم‌ها در فضایی کاملا دوستانه می‌پردازند. این تعامل و به اشتراک گذاشتن نظرات که نتایج فرهنگی بسیار خوبی برای عموم و نتایج تجربی فوق‌‌العاده‌ای برای فیلمسازان به‌همراه داشته موجب محبوبیت و همچنین خاص شدن جشنواره فیلم کوتاه ملل شده است.فیلم کوتاه «مینا» ساخته آوازه شهنواز

هرساله فیلمسازان بسیاری از سراسر جهان آثار خود را برای شرکت در این جشنواره ارسال می‌کنند و چیزی بالغ بر ۱۰۰ فیلم، مستند و انیمیشن کوتاه به مرحله نمایش، بررسی در نشست‌ها و داوری برای جوایز می‌رسد.

امسال چهل و هشتمین دوره از جشنواره فیلم کوتاه ملل از ۲۴ تا ۲۹ سپتامبر برگزار شد و فیلم کوتاه «مینا» به کارگردانی آوازه شهنواز از طرف کشورمان در این جشنواره پذیرفته شد و اما خبر خوب اینکه جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره امسال، به نیکا شهباززاده بازیگر جوان این اثر ایرانی تعلق گرفت.

فیلم کوتاه «مینا»

فیلم کوتاه «مینا» ساخته آوازه شهنواز کارگردان مستقل ایرانی، تهیه‌کنندگی محمدرضا رسولی، با بازی نیکا شهباززاده ، امیر بهادر اورعی، شراره رنجبر و دنیا طاهونه‌چی است.

این فیلم ۱۴ دقیقعه از زندگی یک راننده تاکسی اینترنتی را به‌نمایش می‌گذارد. این فیلم در جشنواره‌های معتبر جهانی چون جشنواره فیلم میشیگان، بوینوس آیرس، آنکور هند و جشنواره فیلم فلیکر آمریکا حضور داشته و اخیراً موفق به کسب جایزه بهترین فیلمنامه در جشنواره فیلم مستقل استکهلم شده است.

فیلم «مینا» در آخرین حضور بین‌المللی خود به جشنواره فیلم کوتاه ملل شهر لنزینگ اتریش راه‌یافت و خبر خوب جایزه بهترین بازیگر زن که به نیکا شهباززاده تعلق گرفت را برایمان به ارمغان آورد.فیلم «مینا» با بازی نیکا شهباززاده

نیکا شهباززاده بازیگر جوان ایرانی است که پیش از این نقش‌آفرینی او در سریال‌های «نهنگ آبی» و «دختران» را دیده‌ایم.

چرا این خبر خوب است؟

راه‌یافتن یک فیلم ایرانی که کارگردان و عوامل آن هنوز در ابتدای راه هستند در جشنواره‌های معتبر خارجی، می‌تواند خبری خوش برای عوامل فیلم به حساب بیاید و دریافت جایزه بهترین بازیگر زن به نیکا شهباززاده مطمئنن در اعتماد به نفس و خودباوری او در مسیر پر پیچ و خمی که در آینده پیش‌رو دارد بسیار مؤثر خواهد بود.

با آرزوی موفقیت روزافزون برای فیلم «مینا» و امید شنیدن خبر های خوب بیشتر از موفقیت این فیلم در عرصه‌های جهانی، از شما بابت همراهیمان تا انتهای خبر متشکریم.

خبرهای خوب درباره فیلم کوتاه و یادداشت‌های ما در این حوزه را بخوانید.

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

لطفا به محتوای این خبر امتیاز دهید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیازدهی