محمد موسوی و خبر خوب کسب ارزشمندترین بازیکن مسابقه (MVP)

103

محمد موسوی و خبر خوب کسب ارزشمندترین بازیکن مسابقه (MVP)

محمد موسوی لژیونر ایرانی تیم پیاچنزا با درخشش در بازی تیمش مقابل میلانو موفق شد با ارزش‌ترین بازیکن مسابقه شود و عنوان MVP را از آن خود کند.

محمد موسوی و خبر خوب MVP

در دیدار یکشنبه شب محمد موسوی ستاره تیمش (تیم والیبال پیاچنزا) در مقابل میلانو بود که در نهایت موفق شدند با نتیجه ۳ بر ۲ از سد حریف خود بگذرند و خبر خوب اینکه در پایان بازی محمد موسوی با کسب MVP بهترین بازیکن میدان لقب گرفت.

در هفته بیست و دوم رقابت‌های سری آ ایتالیا تیم والیبال پیاچنزا (Piacenza) میزبان تیم میلانو بود. در ست نخست این دیدار تیم پیاچنزا ۲۵ بر ۲۲ به پیروزی رسید. در ست دوم تیم میلانو بهتر ظاهر شد و ۲۵ بر ۱۸ این ست را از آن خود کرد. اما در ست سوم یاران موسوی بسیار با قدرت ظاهر شدند و میلانو که ست را از دست رفته می‌دید این ست را با نتیجه ۲۵ بر ۱۵ واگذار کردند تا یاران موسوی خود را در یک قدمی کسب پیروزی ببینند. اما در ست چهارم این باز هم میلانو بود که با نتیجه مشابه ۲۵ بر ۱۸ به برتری رسید تا همه چیز به ست آخر کشیده شود.

در ست آخر یاران موسوی که میزبان هم بودند و چیزی برای از دست دادن نداشتند ۱۵ بر ۱۱ به برتری رسیدند تا در یک دیدار سخت و نزدیک در مجموع بازی را ۳-۲ به سود خود به پایان برسانند.

موسوی که در این بازی ستاره تیمش بود و شب درخشانی را سپری کرد موفق شد که ۱۱ امتیاز برای تیمش بدست آورد شامل هفت حمله، دو دفاع و دو سرویس. تیم پیاچنزا با پیروزی در این دیدار ۳۷ امتیازی شد و در رتبه پنجم رقابت‌های سری آ جای گرفت.

صعود تیم پیاچنزا در هاله‌ای از ابهام

تیم پیاچنزا برای صعود مستقیم به پلی اف مسابقات سری آ ایتالیا منتظر دیدار معوقه مونزا با ورونا است که از سری رقابت‌های هفته چهاردم، چهارشنبه شب برگزار می‌شود. 

اگر چه پیاچنزا در بازی آخر خود موفق به شکست حریف خود شد اما به دلیل معدل ست کمتر نسبت به تیم والنتیا یک رده پایین تر در رده پنجم قرار گرفت. ۵ تیم نخست به صورت مستقیم به مسابقات پلی اف صعود می‌کنند اما پیاچنزا اکنون باید منتظر نتیجه دو تیم مونزا و ورونا باشد. 

در صورتی که تیم مونزا با نتیجه ۳-۰ یا ۳-۱ شکست بخورد یاران موسوی جایگاه پنجمی خود را حفظ می‌کنند و به صورت مستقیم راهی پلی اف می‌شوند در واقع اگر تیم مونزا موفق شود که دو ست از حریف خود بگیرد آن گاه یاران موسوی برای صعود باید به مصاف تیم ۱۱ جدول یعنی پادوال بروند.

در پایان مرحله مقدماتی سری آ ایتالیا پیاچنزا با ۱۳ برد و ۳۷ امتیاز از ۲۲ بازی، به کار خود در این مرحله پایان داد. اگرچه صعود تیم پیاچنزا به پلی اف به تأخیر افتاده است اما هنوز هم این تیم یکی از مدعیان کسب قهرمانی در سری آ والیبال به شمار می‌رود. موسوی که پس از سپری کردن یک فصل موفق در تیم اولشتین در پلاس لیگا به سایپا پیوسته بود چند ماه پیش به عنوان یکی از بهترین مدافعان روی تور جهان مورد توجه تیم پیاچنزا قرار گرفت و در نیم فصل دوم رقابت‌ها به این تیم پیوست. 

موسوی چند روز پیش هم در هفته بیستم و در رقابت با ورونا ستاره تیمش بود و با کسب ۱۳ امتیاز که با پیروزی ۳ بر ۱ تیمش همراه بود به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد و این دومین بار است که به چنین عنوانی دست پیدا می‌کند.

محمد موسوی و خبر خوب MVP ؛ تیم والیبال پیاچنزا

چرا این خبر خوب است؟

رقابت‌های سری آ ایتالیا یکی از معتبرترین و با کیفیت‌ترین لیگ‌های والیبال در سطح جهان است که بهترین بازیکنان جهان در آن بازی می‌کنند.

MVP مخفف (Most valuable player) لقبی است که در پایان بسیاری از تورنمنت‌های ورزشی مختلف به بازیکن‌ها اهدا می‌شود و در سری آ ایتالیا هم در پایان هر دیدار یک بازیکن به عنوان باارزش‌ترین بازیکن زمین معرفی می‌شود. موسوی در مدت زمان کوتاهی که از نیم فصل دوم به تیم پیاچنزا پیوسته است دومین بار است که به این عنوان دست پیدا می‌کند و این در حالی است که بازیکنانی که در پست سرعتی بازی می‌کنند، کمتر می توانند خودشان را به عنوان بهترین بازیکن میدان معرفی کنند اما موسوی با درخشش خود در سن ۳۳ سالگی برای دومین بار به این عنوان دست پیدا می‌کند شاید بی دلیل نبود لورنزو برناردی سرمربی تیم پیاچنزا در مراسم معارفه موسوی او را به عنوان یکی از برترین سرعتی‌زن‌های جهان نامید.

چند ماه پیش بود در نظرسنجى فدراسیون جهانى والیبال که برای انتخاب چهار دفاع برتر منتشر شد نام سیدمحمد موسوى به عنوان یکى از چهار گزینه برتر براى قرار گرفتن در تیم رؤیایى جهان قرار داشت.

محمد موسوی و خبر خوب قرار گرفتن در بین چهاردفاع برتر جهان

تحلیل خبر: رضا زرگر

به این مطلب امتیاز دهید

محمد موسوی و خبر خوب کسب ارزشمندترین بازیکن مسابقه (MVP)
5 (100%) 1 vote