مسابقه جهانی صنایع دستی و خبر خوب برتری دو بانوی هنرمند ایرانی

12

مسابقه صنایع دستی و خبر خوب درخشش جهانی دو هنرمند ایرانی

امروز با شما هستیم تا از نمایشگاه و مسابقه صنایع دستی که توسط سازمان جهانی صنایع دستی به‌صورت مجازی برگزار شد و خبر خوب برتری فاطمه شاکری و پروین اباذری در منطقه غرب آسیا برایتان بگوییم.

سازمان جهانی صنایع دستی اخیراً اقدام به برگزاری یک نمایشگاه و مسابقه صنایع دستی مجازی کرد. فاطمه شاکری هنرمند رشته عبابافی از روستای بحیری استان بوشهر و پروین اباذری هنرمند رشته گلیم شیریکی‌پیچ از روستای دارستان شهرستان سیرجان استان کرمان موفق به کسب عنوان برترین‌های منطقه غرب آسیا در این رویداد شدند و جوایزی به آن‌ها تعلق خواهد گرفت.

صنعت عبابافی

سازمان جهانی صنایع دستی و خبر خوب برگزاری مسابقه‌ای مجازی در کرونا

سازمان جهانی صنایع دستی یک سازمان مستقل است که در سال ۱۹۶۴ برای معرفی صنایع دستی تمام مناطق در جهان، افزایش تعلق بورسیه‌های تحصیلی به این رشته، درآمدزایی بیشتر و توسعه اقتصادی کشورها از طریق صنایع دستی و فعالیت‌های مرتبط با آن، انجام فعالیت‌های آموزشی برای پیشرفت این صنعت در جهان و البته تشویق، کمک و مشاوره به فعالان این صنعت تأسیس شد.پروین اباذری هنرمند رشته گلیم شیریکی‌پیچ

این سازمان برای رسیدن به اهداف خود در طول سال سمینارها، کارگاه‌های آموزشی، کنفرانس‌ها، نمایشگاه‌ها و مسابقات بسیاری را برگزار می‌کند که هربار از طرف فعالان این صنعت در جهان با استقبال بسیار خوبی مواجه می‌شود.

در ایام کرونا بسیاری از سازمان‌ها، صنایع و به‌طورکلی مسئولان در تمامی زمینه‌ها اقدام به برگزاری فعالیت‌های مربوط به خود به‌صورت آنلاین کردند. در بسیاری از کشورهای دنیا از جمله ایران ما شاهد برگزاری کنسرت، اکران فیلم، نمایشگاه، آموزش‌ها، جشنواره، مسابقه و بسیاری از فعالیت‌های دیگر به‌صورت مجازی و آنلاین بودیم.

شورای جهانی صنایع دستی هم ماه گذشته اقدام به برگزاری یک نمایشگاه و مسابقه صنایع دستی برتر تولید شده در ایام کرونا به‌صورت مجازی کرد. این رویداد که به‌صورت جهانی برگزار شد، باتوجه به شرکت هنرمندان بسیار از کشورهای مختلف جهان به هر منطقه در جهان یک سهمیه برای عنوان برترین داد و منطقه غرب آسیا نیز دارای یک سهمیه عنوان برتر بود.

با رایزنی‌های صورت گرفته این سهمیه برای غرب آسیا به دو نفر افزایش یافت، نمایشگاه و مسابقه صنایع دستی برگزار شد و خبر خوب این است که در زمان اعلام برترین‌های هر منطقه هر دو برنده منطقه غرب آسیا هنرمندانی از ایران بودند.

فاطمه شاکری و پروین اباذری موفق به کسب عنوان برترین هنرمندان صنایع دستی غرب آسیا شدند و کشور ازبکستان به‌عنوان اسپانسر این رویداد به‌زودی جایزه این دو عزیز را به سفارت در تاشکند تقدیم خواهد کرد تا برایشان ارسال شود.

گلیم شیریکی‌پیچ ؛ نمایشگاه صنایع دستی

بانوان ایرانی برترین هنرمندان غرب آسیا شدند

فاطمه شاکری هنرمند ۲۳ ساله رشته عبابافی از روستای بحیری استان بوشهر است که یکی از نفرات برتر مسابقه صنایع دستی در غرب آسیا شده است. این روستا با داشتن کارگاه‌های متعدد عبابافی ، آموزش این رشته که سینه به سینه از گذشته به فرزندانشان منتقل شده است و اشتغال‌زایی بسیار خوبی که با استفاده از این صنعت در بحیری صورت گرفته است، در سال گذشته به‌عنوان قطب عبابافی ایران ثبت ملی شد.فاطمه شاکری هنرمند رشته عبابافی

خبر خوب دوم از مسابقه برگزار شده توسط سازمان جهانی صنایع دستی انتخاب خانم پروین اباذری هنرمند ۳۶ ساله رشته گلیم شیریکی‌پیچ از روستای دارستان شهرستان سیرجان در استان کرمان است که به‌عنوان دومین نفر برتر در منطقه غرب آسیا انتخاب شد. شهر سیرجان در میراث جهانی یونسکو به‌عنوان شهر جهانی گلیم ثبت شده است.

چرا این خبر خوب است؟

انتخاب دو بانوی هنرمند ایرانی به‌عنوان برترین‌های تولید صنایع دستی در منطقه غرب آسیا باعث افتخار است و اطلاع‌رسانی این خبر به‌نوعی وظیفه ما در وهله اول به‌عنوان یک سایت خبری و سپس به‌عنوان یک هم‌وطن است.

با آرزوی موفقیت برای هنرمندان صنایع دستی کشور عزیزمان، از شما بابت همراهیمان تا انتهای خبر سپاس‌گزاریم

خبرهای خوب درباره صنایع دستی و یادداشت‌های ما در این حوزه را از دست ندهید.

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

لطفا به محتوای این خبر امتیاز دهید.

به این مطلب امتیاز دهید

مسابقه جهانی صنایع دستی و خبر خوب برتری دو بانوی هنرمند ایرانی
4.1 (82.22%) 9 votes