مهدی طارمی و خبر خوب کسب عنوان بهترین بازیکن ژانویه پرتغال

16

مهدی طارمی و خبر خوب کسب عنوان بهترین بازیکن ماه ژانویه لیگ پرتغال

رأی گیری اتحادیه بازیکنان (SJPF) پرتغال انجام شد و خبر خوب اینکه مهدی طارمی به عنوان عنوان بهترین بازیکن ماه ژانویه انتخاب شد.

با گذشت اولین ماه سال ۲۰۲۱ اتحادیه بازیکنان (SJPF) رأی گیری انجام شد و خبر خوب اینکه مهدی طارمی توانست با بیشتری رأی به عنوان بهترین بازیکن ماه ژانویه انتخاب شود.

در رأی گیری صورت گرفته مهدی طارمی ۱۸٫۰۲ درصد از آرا را به خود اختصاص داد و در رتبه نخست قرار گرفت. نفر دوم پدرو پوررو وینگر راست اسپانیایی تیم اسپورتینگ لیسبون است که ۱۴٫۲ درصد از آرا را به خود اختصاص داد. ژسوس کرونا دیگر بازیکن تیم پورتو و همبازی مهدی طارمی با کسب ۹٫۷۵ درصد در رتبه سوم قرار گرفت.

ماه ژانویه ماهی بسیاری خوب برای لژیونر ایرانی مهاجم پورتو بود و او مانند ماه گذشته مؤثرترین بازیکن تیمش بود و علاوه بر اینکه موفق شد به ستاره اول تیمش تبدیل شود توانست بیش‌تر از پیش خود را در دل هواداران این تیم جای کند و بار دیگر به عنوان بهترین بازیکن ماه لیگ پرتغال دست پیدا کند.

مهدی طارمی پس از نیمکت نشینی‌های ابتدای فصل رفته رفته توانست جایگاه خود را در ترکیب اصلی تیم پیدا کند و خود را به مربی تیم یعنی سرژیو کونسیساو تحمیل کند و اکنون به ستاره اول تیمش در نوک پیکان این تیم تبدیل شود.

در اواخر ما ژانویه بود که کونسیسائو به تمجید از مهاجم ایرانی خود پرداخت و گفت: “با لذت تمام به پیشرفت مهدی طارمی نگاه می کنم زیرا این درست بودن تصمیمات من را هم اثبات می کند. البته این دلیلی نیست که من به دنبالش باشم و مهم ترین چیز این است که او بهترین بازی خود را به نمایش می گذارد.”

چند روز پیش بود که بعد از درخشش طارمی در برابر تیم سابق خود یعنی ریوه‌آو که با پیروزی ۲-۰ تیم پورتو همراه بود رسانه‌های پرتغالی با دیگر به تمجید از او پرداختند و آبزروادور از او به عنوان ترانه سرای پیروزی پورتو نام برد. طارمی در این دیدار هر دو پاس گل تیمش را داد که پاس گل دوم او فوق‌العاده بود و نشریه «اُ ژوگو»ی پرتغال (۳۱ ژانویه) از طارمی ۲۸ ساله به عنوان «تأثیرگذارترین مهاجم پورتو از سال ۲۰۱۵» یاد کرده است.

شاید جالب باشد بدانید که درخشش طارمی باعث شده است تیم پورتو در فضای مجازی محبوبیت بسیار بیشتری را کسب کند.

طارمی در ماه ژانویه در تمامی بازی‌های پورتو به عنوان بازیکن اصلی به میدان رفت و سه گل برای تیم خود به ثمر رساند که بهترین گلزن این تیم بود و هم چنین یک پاس گل داد.

او در ماه دسامبر هم از سوی باشگاه پورتو به عنوان بهترین بازیکن ماه تیم انتخاب شده بود. با گذشت ۱۷ هفته از لیگ پرتغال تیم فوتبال پورتو با کسب ۳۹ امتیاز در جایگاه دوم قرار دارد و با تیم اول لیگ یعنی اسپورتینگ لیسبون ۶ امتیاز اختلاف دارد که با توجه به تعداد بازی‌های باقی مانده لیگ تیم پورتو امیدوار است که اختلاف امتیاز به وجود آمده را جبران کند و با درخشش مهاجم ایرانی خود بتواند از عنوان قهرمانی خود دفاع کند. ضمن این که پورتو در مرحله یک شانزدهم نهایی لیگ قهرمانان اروپا هم حضور دارد و با قرعه کشی انجام شده باید به مصاف شاگردان پیرلو قهرمان چند سال اخیر سری آ ایتالیا بروند که طارمی این فرصت را دارد با درخشش در این بازی بیش از پیش خود را مطرح کند و توانایی‌ها و شایستگی‌های خود را به اثبات برساند.

ضمن این که مهدی طارمی با کسب نمره ۶٫۸۶ توانست در ترکیب منتخب ژانویه لیگ پرتغال که از سوی سایت golpoint برگزار شد قرار بگیرد. کارشناسان گل پوینت در پرتغال اقدام به معرفی برترین بازیکنان لیگ فوتبال این کشور کردند که مهدی طارمی به عنوان برترین مهاجم لیگ پرتغال در ماه ژانویه ۲۰۲۱ انتخاب شد.

مهدی طارمی و خبر خوب بهترین بازیکن ژانویه

در ماه دسامبر از سوی نشریه Golpoint مهدی طارمی به عنوان بهترین بازیکن ماه دسامبر انتخاب شده بود.

بیشتر بخوانید:

مهدی طارمی به عنوان بهترین بازیکن ماه دسامبر لیگ پرتغال انتخاب شد.

 

چرا این خبر خوب است؟

مهدی طارمی مهاجم ایرانی تیم پورتو که خبر خوب کسب عنوان بهترین بازیکن ماه ژانویه پرتغال را از آن خود کرد کار خود را از تیم‌های پایه شاهین بوشهر آغاز کرد و وقتی که پرسپولیس ملحق شد با درخشش خود موفق شد نام خود را بر سر زبان‌ها بیندازد هر چند که در آن زمان هم بسیاری از فرصت‌سوزی‌های وی انتقاد می‌کردند و او را مهاجمی کامل نمی‌دانستند هر چند این نکته را که او در جای گیری بسیار عالی عمل می‌کرد و موقعیت‌های بسیاری را برای هیم تیمی‌های خود فراهم می‌ساخت نمی‌توان انکار کرد و با او با پرسپولیس به چندین قهرمانی رسید.

زوج او و آزمون هم در ترکیب تیم ملی زوجی جذاب و هیجان انگیز است هر چند که هنوز بسیاری برای موقعیتی که در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در مقابل پرتغال از دست داد سرزنش می‌کنند اما آن چه که مهم است این است که به نظر می‌رسد مهدی طارمی بر خلاف خیلی از فوتبالیست‌های با استعداد کشورمان توانسته است مسیر خود را پیدا کند و روی نقاط ضعف و مثبت خود تمرکز کند. شاید کمتر کسی انتظار داشت وقتی که فصل پیش در ترکیب تیم ریوه‌آو درخشید و به تیم پورتو ملحق شد بتواند موفقیت خود را تکرار کند و حتی نشان دهد که به مرز کامل پختگی هم دست پیدا کرده است به طوری که امروز از او به عنوان امید اول تیم یاد می‌کنند و او اگر بتواند همین روند را حفظ کند مطمئناً می‌تواند به تیم‌های بزرگتر اروپایی ملحق شود و در لیگ‌های سطح اول اروپا توپ بزند مسأله‌ای که طارمی شایستگی‌اش را دارد و چند وقت پیش هم زمزمه‌هایی هم از خواهان تیم‌های بزرگ اروپایی از او به گوش می‌رسید که لیورپول یکی از آن‌ها بود.

مسأله‌ای که اهمیت دارد امیدواریم طارمی بتواند این فرم خود را نگه دارد و به درخشش خود ادامه دهد تا بعد از سال‌ها شاهد حضور یک ایرانی در تیم‌های مطرح اروپایی باشیم.

تحلیل خبر: رضا زرگر   

به این مطلب امتیاز دهید

امتیازدهی