مهسا صمیمی و خبر خوب کسب مدال طلای قهرمانی پارکور آسیا

49

مهسا صمیمی و خبر خوب مدال طلای پارکور آسیا

مهسا صمیمی و خبر خوب

امروز تصمیم داریم تا درباره مهسا صمیمی بانوی پارکور کار ایرانی و خبر خوب کسب مدال طلای مسابقات پارکور قهرمانی آسیا توسط این ملی‌پوش کشورمان به شما همراهان گرامی گودنیوز اطلاع‌رسانی کنیم.

مسابقات پارکور قهرمانی آسیا اخیرا به صورت مجازی ویدیویی اخیرا برگزار شد و ملی پوشان خانم و آقا از کشورمان ایران در این دوره شرکت کردند. مهسا صمیمی ، دختر پارکور کار ایرانی در این مسابقات با غلبه بر رقیبان خود موفق به کسب مدال طلای اولین دوره از این مسابقات شد.

مهسا صمیمی و خبر خوب از مسابقات پارکور قهرمانی آسیا

کلمه فرانسوی پارکور به معنی عبور از موانع در سریع‌ترین زمان ممکن با استفاده از روان‌ترین و کارآمدترین و کاربردی‌ترین و آسان‌ترین و ساده‌ترین شیوه حرکتی با کمترین انرژی مصرفی بدن از یک مبدأ به مقصد است.

در پارکور اصلاً نباید مسیر (مبدأ و مقصد) مشخص باشد، یعنی که موانع و مسیر از قبل تعریف شده نیستند. این فرد است که تصمیم می‌گیرد با استفاده از توانایی‌های خود از کدام مسیر برود و از کدام شیوه حرکتی برای عبور از موانع استفاده کند. در پارکور فرد به هیچ‌وجه دنبال موانع نمی‌گردد، این مسیر است که موانع را در مقابل راه فرد می‌گذارد. به کسانی که از اصول پارکور در زندگی خود بهره می‌برند «تراسور» گفته می‌شود.

این ورزش چند سالی است که در کشورمان به‌صورت رسمی درآمده و تیم ملی این ورزش نیز تشکیل شده است.

مهسا صمیمی دختر جوان پارکور کار ایرانی است که چند سالیست به عضویت تیم ملی پارکور ایران درآمده است. این پارکورکار ایرانی اخیرا به همراه تیم ملی کشورمان در اولین مسابقات پارکور قهرمانی آسیا که به دلیل شیوع بیماری کرونا و محدودیت‌های اعمال شده به‌صورت مجازی و با ارسال ویدیو برگزار شده است، شرکت کرده که بین نفرات برتر ۱۶ کشور جهان برگزار شده است و خبر خوب این است که این بانوی کشورمان موفق شد با نمایش بی نظیر خود در برابر رقبای بین‌المللی‌اش به مدال طلای این مسابقات دست پیدا کرد.

چرا این خبر خوب است؟

ورزش پارکور در کشور ایران از قدمت زیادی برخوردار نیست، اما چند سالی است که در میان جوانان کشور بسیار متداول شده و طرفداران زیادی دارد. کسب عنوان قهرمانی در اولین دوره از مسابقات آسیایی این رشته توسط یک بانوی ایرانی خبر بسیار خوب و باعث افتخار است. این موضوع نشان از سطح بالای پارکور کاران ایرانی در این ورزش دارد و بیان‌کننده این موضوع است که در سطح آسیا حرفی برای گفتن داریم.

به امید روزی که با ورود ورزشکاران کشورمان به مسابقات جهانی پارکور و کسب مقام‌های بیشتر در سطح بین‌المللی آوازه‌ای جهانی برای ورزش پارکور ایران در جهان به ارمغان بیاید.

مسابقات پارکور قهرمانی آسیا در سال ٢٠٢١ به صورت حضوری و در یکی از کشورهای شرق آسیا برگزار خواهد شد که با وجود سابقه پارکور کاران کشورمان در اولین دوره قظعا شاهد اتفاقات بسیار خوب و افتخاراتی بیشتر در این مسابقات خواهیم بود.

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

لطفا به محتوای خبر خوب امروز امتیاز دهید.

به این مطلب امتیاز دهید

مهسا صمیمی و خبر خوب کسب مدال طلای قهرمانی پارکور آسیا
2 (40%) 1 vote