نمایشگاه کتاب و خبر خوب برگزاری آن برای اولین بار به‌صورت مجازی

12

نمایشگاه مجازی کتاب و خبر خوب برگزاری نخستین دوره

امروز با شما هستیم تا درباره نمایشگاه مجازی کتاب تهران و خبر خوب برگزاری اولین دوره آن توسط موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران با همکاری سامانه پست کتاب به شما همراهان گودنیوز اطلاع‌رسانی کنیم.

موسسه کتاب و ادبیات ایران با همکاری سامانه پست کتاب اقدام به برگزاری اولین دوره از نمایشگاه کتاب تهران از اول تا ششم بهمن ماه سال ۹۹ به‌صورت مجازی کرده و طی انتشار فراخوانی از تمامی ناشران دعوت به‌عمل آورده تا نسبت به ثبت نام در سامانه برای شرکت در این نمایشگاه آنلاین از ۱۰ تا ۱۴ دی ماه سال جاری اقدام کنند.

نمایشگاه کتاب و خبر خوب برگزاری مجازی در روزهای کرونایی

اولین دوره از نمایشگاه کتاب تهران در سال ۱۳۶۸ در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد. این نمایشگاه که از نیمه اردیبهشت ماه هر سال آغاز شده و ده روز ادامه داشت، بزرگترین نمایشگاه بین‌المللی کتاب در ایران است.

در سال ۱۳۸۶ محل برگزاری نمایشگاه به مصلای تهران تغییر پیدا کرد و به‌غیر از بیست و نهمین دوره که در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب تهران برگزار شد و با مشکلات بسیاری روبه‌رو شد، محل نمایشگاه مصلای تهران بوده است.

اما امسال به‌دلیل مشکلات ناشی از شیوع بیماری کرونا و ممنوعیت‌های اعمال شده در تمام جهان برای جلوگیری از تجمع و پیشگیری از شیوع بیشتر بیماری کرونا، سی و دومین دوره از این رویداد مهم فرهنگی در کشورمان برگزار نشد که البته موجب ناراحتی اهالی کتاب و کتابخوان و همچنین نویسندگان و ناشران کشورمان شد.

و حالا یک اتفاق جذاب در پیش است!

موسسه کتاب و ادبیات ایران با همکاری سامانه پست کتاب در حال فراهم آوردن شرایط لازم برای برگزاری نمایشگاه کتاب تهران از اول تا ششم بهمن ماه سال جاری هستند و اما نکته جذاب و خبر خوب این است که برای اولین بار این نمایشگاه قرار است به‌صورت مجازی برگزار شود؛ پس دیگر بابت رفت و آمد و حضور فیزیکی در نمایشگاه جای هیچ نگرانی نیست.

فراخوان ثبت نام و شرکت ناشران در نمایشگاه آنلاین کتاب تهران اخیراً منتشر شده و این عزیزان از ۱۰ تا ۱۴ دی ماه فرصت دارند تا برای ثبت نام اقدام کنند.

ناشران عجله کنند!

طبق زمان اعلام شده در فراخوان منتشر شده توسط موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران ناشران گرامی باید از ۱۰ تا ۱۴ دی ماه ۹۹ برای اقدام به انجام این دو کار کنند:

  1. ثبت نام در سامانه خانه کتاب و به‌روزرسانی آمار کتاب‌های هر ناشر
  2. ثبت نام در نمایشگاه مجازی و انتخاب کتاب‌هایی که هر نشر علاقمند به فروش آن‌ها در نمایشگاه آنلاین کتاب تهران است برای گرفتن تأییدیه از سامانه و همچنین دادن یک حساب بانکی برای تسویه حساب‌های مالی

ناشران گرامی برای خواندن متن کامل فراخوان، اطلاع از جزئیات کامل و همچنین ثبت نام در نمایشگاه کتاب تهران می‌توانند به وب‌سایت رسمی موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران مراجعه کرده و برای دریافت پاسخ سؤالات احتمالی خود با شماره تلفن ۰۲۱۹۱۰۰۹۸۹۸ تماس بگیرند.

ناگفته نماند که سامانه پست کتاب نیز برای نمایشگاه کتاب تهران تخفیف‌های خوبی را در نظر گرفته و خبر خوب این است که ناشران گرامی می‌توانند برای استفاده از تخفیف‌های پست کتاب ویژه نمایشگاه مجازی کتاب تهران به عضویت این سامانه درآمده و در سهولت کامل به مشتریان خود خدمت‌رسانی کنند.

چرا این خبر خوب است؟

شیوع بیماری کرونا و اعمال محدودیت‌های خروج از منزل تأثیر بسیار خوبی در بالا رفتن علاقه مردم کشورمان به کتاب و کتاب‌خوانی داشته و برگزاری نمایشگاه آنلاین کتاب هم به‌دلیل وجود تخفیف‌های خوب برای خرید کتاب، قطعاً فکر بسیار خوبی است و با استقبال بسیار شگفت‌انگیزی نیز مواجه خواهد شد.

گروه خبری گودنیوز نیز به‌عنوان عضو کوچکی از جامعه وظیفه خود می‌داند برای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی این خبر را به اطلاع‌ شما دوستان گرامی برساند و امیدواریم که برای شما عزیزان مفید واقع شود.

از شما مخاطبان گرامی بابت همراهیمان تا انتهای خبر خوب امروز سپاس‌گزاریم.

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

لطفا به محتوای این خبر امتیاز دهید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیازدهی