هوز مگزین و خبر خوب کلید خوردن یک مسابقه عکاسی

86

«هوز مگزین» و خبر خوب مسابقه‌ای جدید

امروز مایلیم تا درباره رسانه آنلاین «هوز مگزین» و خبر خوب انتشار فراخوان اولین دوره جایزه سالانه عکس توسط این گروه با موضوعات آزاد «مستند اجتماعی» به شما همراهان اطلاعاتی بدهیم.

رسانه مجازی «هوز مگزین» به‌تازگی اقدام به برگزاری مسابقه‌ای تحت عنوان جایزه سالانه عکس «هوز مگزین» کرده است. در فراخوان این جایزه که اخیرا منتشر شده است، از همه عکاسان آزاد دعوت به عمل آمده تا مجموعه عکس‌های خود با موضوعات آزاد «مستند اجتماعی» را تا ۲۱ شهریور ماه ۹۹ برای شرکت در این مسابقه ارسال کنند.

رسانه مجازی مستقل «هوز مگزین»

خبر خوب «هوز مگزین»، جایزه سالانه عکاسی

رسانه آنلاین «هوز مگزین» توسط گروهی از عکاسان حرفه‌ای تشکیل شده و اداره می‌شود.

نام‌گذاری این رسانه با ادقام دو کلمه هنر و زمین انجام شده و فعالیت این گروه به‌صورت کاملا مستقل و با رویکرد هنری نسبت به رویدادهای کره زمین است. پرداختن به تعاملات بین انسان و رخدادهای زمین، بحران‌ها و زیبایی‌ها و مسائل زیست‌محیطی زمین از عمده اهداف رسانه‌ی مجازی «هوز مگزین» است.

این رسانهکار خود را با بازنشر آثار عکاسان ایران و جهان در صفحه رسمی اینستاگرامی خود آغاز کرد. و بنا بر این گذاشته شد که در مسیر فعالیت خود، انتشار گاه‌نامه تخصصی عکاسی که با اهداف معرفی و نشر تازه‌های عکاسی، ترجمه گزیده‌ای از کتب معتبر عکاسی، مقالات عکاسی، معرفی و مصاحبه با اساتید و عکاسان کشور، اجرای جشنواره‌های عکاسی، هم‌سو با اهداف ذکر شده را در مسیر کار خود قرار دهد.

تا امروز برخی از این فعالیت‎ها به رسانه «هوز مگزین» اضافه شده و در آینده نیز قطعا به باقی آنها دست خواند یافت.جایزه سالانه عکس «هوز مگزین»

در راستای همین همین اهداف این گروه تصمیم به برگزاری یک مسابقه عکس گرفتند. فراخوان اولین دوره این مسابقه که جایزه سالانه عکس «هوز مگزین» نام گرفتن به‌تازگی منتشر شده و خبر خوب برای عکاسان این است که همگی می‌توانند در آن شرکت کنند.

در متن فراخوان این جایزه سالانه که برای اولین بار برگزار می‌شود از تمامی عکاسان آزاد کشور دعوت به‌عمل آمده تا مجموعه‌ای از عکس‌های خود با محوریت موضوعات آزاد «مستند اجتماعی» را برای شرکت در این رویداد هنری ارسال کنند.

نکات و موارد لازم برای شرکت در جایزه سالانه عکس

تمامی مسابقات، جشنواره‌ها و جوایز قوانینی رابرای شرکت‌کنندگان خود قرار می‌دهند که این رویداد نیز از آن مستثنی نیست؛ تصمیم گرفتیم تا به مهم‌ترین آنها اشاره‌ای داشته باشم:

  • همه عکاسان آزاد مجاز هستند تا با حداکثر دو مجموعه عکس در این رویداد شرکت کنند.
  • عکس‌های دیجیتال، آنالوگ، رنگی و سیاه و سفید گرته شده در سال‌های ۹۷ تا ۹۹ برای شرکت در مسابقه پذیرفته می‌شوند.
  • تعداد عکس‌های هر مجموعه باید بین ۸ تا ۱۲ قطعه و متعلق به خود عکاس باشد.
  • اینکه عکس‌در داخل یا خارج از ایران گرفته شده‌اند اهمیتی ندارد و در داوری موثر نیست.
  • ویرایش عکس‌ها باید در حد تراز نور و سفیدی، افزایش یا کاهش کنتراست، کنترل رنگ، افزایش یا کاهش گرِین، تقویت شارپنس و کلریتی باشد.
  • درج هرگونه نوشته و نشانه، لوگو و استفاده از پاسپارتو در عکس‌ها ممنوع است و درصورت مشاهده از دور مسابقه خارج خواهند شد.

عکاسان علاقمند به شرکت در مسابقه باید فرم شرکت مندرج در وب‌سایت رسمی «هوز مگزین» را پر کرده و مجموعه آثار خود را در یک فایل PDF به حجم حداکثر ۱۰ مگابایت را تا ۲۱ شهریور ماه ۹۹ در وب‌سایت آپلود کنند. داوران در مرحله اول پس از اتمام مهلت ارسال آثار، همه آنها را بررسی کرده و ده مجموع عکس را برای رفتن به دور بعد انتخاب می‌کنند.

در این مرحله مجموعه ‌عکس‌های راه‌یافته به دور نهایی، در قالب کتاب جایزه‌ سالانه‌ عکس «هوز مگزین» منتشر و به برگزیدگان اهدا خواهد شد. فایل این کتاب نیز برای دسترس عموم در وب‌سایت قرار خواهد گرفت.جایزه سالانه عکس با موضوع «مستند اجتماعی»

و در آخر سه مجموعه عکس به عنوان برترین‌های اولین جایزه سالانه عکس انتخاب شده و لوح افتخار، گواهی حضور، تندیس رسانه‌ «هوز مگزین» و مبلغ ۳ میلیون تومان به آنها اهدا خواهد شد.

به هفت مجموعه دیگر که به دور نهایی راه یافتند نیز  لوح افتخار، گواهی حضور و مبلغ ۱ میلیون تومان تعلق می‌گیرد.

برای خواندن متن کامل فراخوان و انجام اقدامات لازم جهت شرکت در مسابقه به وب‌سایت مربوطه مراجعه کنید.

چرا این خبر خوب است؟

گروه خبری گودنیوز همواره از اینگونه رویدادها در تمام زمینه‌های هنری، ورزشی و … حمایت کرده و با انتشار اخبار مربوط به آنها سهم خود را در کشف، پرورش و تشویق استعدادهای ناشناخته کشور انجام داده است.

امیدواریم این‌بار هم موفق به انجام وظیفه خود در قبال مردم کشورمان شده باشیم.

خبرهای خوب درباره عکاسی و یادداشت‌های ما در این حوزه را بخوانید

وج‌ورد هر روز برای شما یک خبر خوب دارد.

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

لطفا به محتوای این خبر امتیاز دهید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیازدهی