پائولو کوئیلو و خبر خوب ترجمه آخرین اثر او

20

پائولو کوئیلو و خبر خوب ترجمه آخرین اثر او

امروز قصد داریم که خبر خوب ترجمه و انتشار آخرین اثر پائولو کوئیلو به نام «کماندار» را که قرار است از سوی نشر شورآفرین با ترجمه مسیحا وثیق منتشر شود را به حضور شما عزیزان برسانیم.

«کماندار» نام آخرین رمان نوشته شده توسط پائولو کوئیلو است که در سال ۲۰۲۰ منتشر شده و تصویرسازی آن را کریستف نیمان بر عهده داشته است و خبر خوب اینکه نشر شورآفرین قرار است کتاب را با ترجمه مسیحا وثیق ذر سراسر کشور توزیع کند.

رمان کماندار ؛ پائولو کوئیلو ؛ مسیحا وثیق ؛ خبر خوب

پائولو کوئیلو و خبر خوب

پائولو کوئیلو یکی از نویسند‌ه‌های مشهور برزیلی است که در ۲۴ اوت ۱۹۴۷ به‌دنیا آمد. کتاب‌های او در میان بسیاری از مردم جهان از محبوبیت بیشماری برخوردار هستند‌. بیش از ۳۵۰ میلیون نسخه از آثار او در جهان به فروش رفته است از همین رو او جزو پرفروش‌ترین نویسنده‌های چهان به شمار می‌رود. پائولو در زندگی خود مسیر پر فراز و نشیبی را طی کرده است که شاید از او آدم محکم‌تر و پخته تری را ساخته است.

یکی از آثار مهم کوئیلو که در کشور خودمان هم ایران بسیاری پائولو را با این اثر می‌شناسند رمان «کیمیاگر» است که احتمالاً خیلی از شما ها هم حتماً نام این کتاب به گوشتان خورده است.

پائولو کوئیلو اولین کتاب خود را در سال ۱۹۸۲ با نام «جهنم» منتشر کرد که مورد استقبال مخاطبان قرار نگرفت و با فروش بسیار اندکی روبرو شد و در واقع اولین اثر کوئیلو با شکست موجه شد. در سال ۱۹۸۸ کوئیلو، رمان کیمیاگر را نوشت و آن را در ۹۰۰ نسخه توسط یک شرکت چاپ کوچک در برزیل منتشر کرد و نخست تصمیم گرفت که تجدید چاپ نداشته باشد. اما او با انتشار کتاب بعدی خود به نام بریدا در یک چاپخانه بزرگتر کتاب کیمیاگر به پرفروشترین کتاب برزیلی تبدیل شد. تا کنون همین اثر به تنهایی بیش از ۶۵ میلیون نسخه از آن در سراسر جهان به فروش رفته است و به یکی از پر فروش‌ترین کتاب‌ها در تاریخ تبدیل شده‌است.

ضمن اینکه این کتاب به بیش از ۷۰ زبان ترجمه شده‌است و در فهرست رکوردهای گینس قرار گرفته است.

در فهرست زیر به برخی از مهم‌ترین جوایز و موفقیت‌هایی که پائولو کوئیلو در سطح بین‌المللی کسب کرده است اشاره خواهیم کرد:

  • دریافت دو جایزهٔ ادبی مهم در ایتالیا در سال ۱۹۹۵، پس از آنکه کیمیاگر در ایتالیا با استقبال روبه‌رو شد؛
  • دریافت نشان «شوالیه هنر و ادب» از فیلیپ دوس‌بلازى، وزیر وقت فرهنگ فرانسه، در سال ۱۹۹۶؛
  • دریافت جایزۀ معتبر «کریستال» از انجمن جهانی اقتصاد در سال ۱۹۹۹، به‌خاطر اینکه با استفاده از کلام، پیوندى میان فرهنگ‌هاى متفاوت برقرار کرده است؛
  • دریافت جایزۀ «بامبی»، یکی از معتبرترین و قدیمی‌ترین جوایز ادبی آلمان، در سال ۲۰۰۱؛
  • دریافت جایزۀ هنری «پلانتاری» از باشگاه بوداپست در فرانکفورت، در سال ۲۰۰۲؛
  • دریافت «جایزه پرافتخار رئیس‌جمهور» از دست رئیس‌جمهور بلغارستان در سال ۲۰۰۶

رمان «کماندار»

«کماندار» در اصل در سال ۲۰۰۳ به عنوان کتاب الکترونیکی تحت عنوان پرتغالی «راه کمان» منتشر شد. اکنون، با ارزش بودن نام نویسنده برزیلی بیش از هر زمان دیگر، این کتاب به عنوان راهنمای آموزنده کوچک در یک نسخه هدیه‌ای زیبا برای طرفداران در ایالات متحده منتشر می‌شود.

رمان «کماندار» حاوی صفحات خالی و بسیاری از تصاویر کامل صفحه توسط هنرمند آلمانی کریستوف نیمان است، به گونه ای که فضای خلوصی را از جمله: “به شهود خود اعتماد کنید و به گفته‌های دیگران توجه نکنید.” برای هضم خوانندگان فراهم می‌کند

ناشر در معرفی این رمان توضیح داده است که: رمان کوتاه «کماندار» داستان کمانداری به نام تتسویا است که زمانی به‌خاطر استعداد حیرت‌آورش در کار با تیر و کمان مشهور بوده، اما دیگر در اجتماع حضور ندارد و منزوی شده است، پسربچه‌ای در جست‌وجویش است که سرانجام او را می‌یابد. پسربچه سوالات زیادی در ذهن دارد و تتسویا با نشان‌دادن مسیری که برای یادگیری تیر و کمان طی کرده و اصول زندگیِ معنادار به آن‌ها پاسخ می‌دهد.

نشر شورآفرین چاپ و نشر کتاب «گماندار» نوشته پائولو کوئیلو را در کشورمان ایران به عهده دارد و قصد دارد که تا چندین ماه آینده کتاب را با ترجمه مسیحا وثیق در سراسر کتاب‌فروشی‌های معتبر پخش و توزیع کند و این خبر خوب را به طرفداران او مژده دهد.

چرا این خبر خوب است؟

پائولو کوئیلو از آن دسته از نویسندگان است که علاوه بر فروش بالای کتاب‌های او و محبوبیت او می‌توان از دیدگاه، جهان بینی و محتوای آثار او تقدیر کرد و او را جزو مؤلفین تأثیرگذار دانست که توانسته است در سراسر جهان طرفداران بی‌شماری را با خود همراه بسازد و در کشورمان ایران هم خیلی‌ها او را با کتاب «کیمیاگر» می‌شناسند و با فکر و فلسفه او آشنا هستند و خبر ترجمه و چاپ کتاب او به زبان فارسی می‌تواند خبری خوش برای علاقمندان به او باشد.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیازدهی