پرهام مقصودلو و خبر خوب قهرمانی مسابقات آنلاین شطرنج

9

پرهام مقصودلو و خبر خوب قهرمانی او در مسابقات شطرنج

امروز درباره پرهام مقصودلو و خبر خوب قهرمانی او در رقابت‌های آنلاین گرندپری شطرنج سرعتی به شما عزیزان اطلاعاتی خواهیم داد.

پرهام مقصودلو شطرنج‌باز اول ایران مؤفق شد در مسابقات گرندپری سرعتی شطرنج که اخیراً توسط سایت chess.com برگزار شد، با پیروزی در مقابل تمام رقیبان خود به مقام قهرمانی دست یابد.

خبر خوب از مسابقات آنلاین شطرنج

ماه‌هاست که تمام جهان در حال مقابله با بیماری کرونا است و همه مردم جهان مجبور به پذیرش و تحمل محدودیت‌های ناشی از این بیماری هستند.

یکی از محدودیت‌های اعمال شده برای جلوگیری از سرایت این بیماری و کاهش احتمال ابتلای افراد بیشتری به کرونا، تعطیلی تمام مسابقات ورزشی است. تمامی رویدادهای ورزشی، از مسابقات باشگاهی تا المپیک ۲۰۲۰ توکیو که قرار بود امسال برگزار شود، تحت تأثیر این شرایط به‌صورت معلق درآمده‌اند.رقابت‌های گرندپری سرعتی آنلاین

در این میان یک ورزش بود که فعالیت‌های خود را متوقف نکرد و تمامی مسابقات مربوط به آن به‌طور منظم برگزار شدند.

ورزشی که درباره آن صحبت می‌کنیم شطرنج است که تمامی مسابقات آن از طریق وب‌سایت chess.com برگزار می‌شوند و قرنطینه هیچ خللی در روند فعالیت فدراسیون و ورزشکاران آن ایجاد نکرده است.

مسابقات آنلاین شطرنج در این مدت به‌صورت مداوم برگزار شده‌اند و این امر موجب حفظ آمادگی شطرنج‌بازان جهان شده است. البته تمامی رقابت‌ها با جوایزی نیز همراه هستند و این موضوع خود انگیزاه‌ای مضاعف برای ورزشکاران این رشته است.

اخیراً در این وبسایت رقابت‌های گرندپری سرعتی برگزار شد که شرکت‌کنندگان بسیاری از میان بهترین شطرنج‌بازان جهان در آن داشتند.

گرندپری (Grand Prix) سرعتی به رقابت‌هایی گفته می‌شود که در چند مرحله برگزار می‌شود که علاوه بر برنده شدن در هر رقابت محدودیتی زمانی نیز برای حرکات وجود دارد.

پرهام مقصودلو نیز از طرف ایران در این رقابت‌ها شرکت کرد که با پشت سر گذاشتن رقبای خود مؤفق به کسب مقام قهرمانی این دوره شد.

پرهام مقصودلو و خبر خوب قهرمانی

پرهام مقصودلو متولد سال ۱۳۷۹، قهرمان شطرنج ایران و جهان است که این ورزش را از ۹ سالگی آغاز کرد و در سن ۱۶ سالگی با عبور از امتیاز ۲۵۰۰ به درجه استاد بزرگی شطرنج دست یافت و جوان‌ترین استاد بزرگ تاریخ شطرنج ایران نام گرفت.

البته این رکورد در سال ۹۷ توسط علیرضا فیروزجا که در سن ۱۴ سالگی به این درجه رسید شکسته شد.

او در سال‌ها فعالیت حرفه‌ای خود در رشته شطرنج، خبر خوب چند قهرمانی داخلی و خارجی را به‌همراه داشته است که عبارتند از:پرهام مقصودلو استاد بزرگ شطرنج ایران

  • قهرمان شطرنج ایران در سال‌های  ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶
  • قهرمانی مسابقات آزاد مومبای هند و اتفاق تاریخ اعطای جایزه مقصودلو به دست ویشی آناند، قهرمان سابق جهان که خواست شخصاً جایزه را به او تقدیم کند تا به گفته خودش روزی به یادماندنی در شطرنج او رقم خورده باشد، در دی ماه ۱۳۹۶
  • قهرمانی مسابقات جام یادبود مارگاریان در دی ۱۳۹۶ که منجر به عبور وی از امتیاز ۲۶۰۰ شد و در جایگاه دهمین شطرنج‌باز جوان جهان قرار گرفت. پیش از او از طرف ایران فقط احسان قائم مقامی و الشن مرادی مؤفق به عبور از امتیاز ۲۶۰۰ شده بودند.
  • قهرمانی مسابقات مسترز شارجه در فروردین ۱۳۹۷ که با پیروزی او بر ۷ استاد بزرگ شطرنج جهان که همگی دارای امتیاز بالای ۲۷۰۰ بودند حاصل شد و موجب توجه جهانیان به این نابغه ایرانی شد.
  • قهرمان مسابقات شطرنج قهرمانی جوانان جهان، شهریور ۱۳۹۷
  • قهرمان مسابقات لئون اسپانیا، تیر ۱۳۹۸
پرهام مقصودلو اکنون نفر اول شطرنج ایران است و در رنکینگ جهانی با امتیاز ۲۶۷۶، در رتبه ۶۰ جهان قرار دارد.

آخرین خبر خوب او نیز از مسابقات آنلاین گرندپری سرعتی است که چند روز پیش به‌صورت آنلاین برگزار شد و در بین ۸۷۵ شرکت‌کننده از سراسر جهان پرهام مقصودلو از ایران به مقام قهرمانی دست یافت.شطرنج

خبرهای خوب ورزشی و یادداشت‌های ما در این عرصه را از دست ندهید.

وج‌ورد روزانه یک خبر خوب را به اطلاع شما عزیزان می‌رساند.

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

لطفا به محتوای این خبر امتیاز دهید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیازدهی