کنسرت آنلاین و خبر خوب برگزاری دومین دوره توسط بنیاد رودکی

36

کنسرت آنلاین و خبر خوب از سر گیری دوباره

امروز با شما هستیم با برگزاری کنسرت آنلاین در روزهای کرونایی و خبر خوب سری دوم این رویداد که قرار است توسط بنیاد رودکی با اجرای موسیقی ایرانی دستگاهی در چهار شب برگزار شود.

بنیاد رودکی در پی استقبال خوبی که از اجرای کنسرت آنلاین در روزهای دوره اول قرنطینه سراسری کرونا شد، تصمیم به اجرای سری دوم این سبک کنسرت در دستگاه‌های موسیقی ایرانی از تاریخ ۲۷ تا ۳۰ آذر ماه ۹۹ به‌صورت پخش زنده در دو صفحه اینستاگرامی و یک شبکه اینترنتی گرفته است. این دوره از کنسرت‌ها با حمایت دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد ایران برگزار خواهد شد.

کنسرت آنلاین و خبر خوب ۴ شب اجرای موسیقی ایرانی

در ایام کرونا و با وجود محدودیت‌های اعمال شده برای پیشگیری از شیوع این بیماری بسیاری از سازمان‌ها به برگزاری جشنواره‌ها، مسابقات، اکران‌های فیلم و آموزش‌های خود به‌صورت آنلاین و استفاده از فضای مجازی برای سرگرمی مخاطب خود روی آوردند.کنسرت آنلاین

برگزاری کنسرت‌های آنلاین نیز از این قاعده مستثنی نبود و بسیاری از هنرمندان کشورمان به‌صورت اجرای استودیویی این امر را ممکن ساختند. اما در ابعاد بزرگتر مجموعه‌ای از کنسرت آنلاین را در برج میلاد شاهد بودیم. بنیاد رودکی نیز کنسرت‌هایی از هنرمندان بزرگ کشورمان در سبک‌های مختلف موسیقی ایرانی را در تالار وحدت ترتیب داد که با استقبال شگفت‌انگیز علاقمندان به موسیقی مواجه شد.

یک دوره از این کنسرت‌ها کاملاً مختص موسیقی ایرانی دستگاهی، به مدت پنج شب از  ۱۶ تا ۲۰ مردادماه و با تمرکز بر موسیقی با کلام در بخش گروه نوازی بود.

درباره بنیاد رودکی و کنسرت‌های آنلاین این مجموعه در دوران کرونا در وج‌ورد بخوانید.

البته که هنرمندان تمامی دنیا در حرکتی بسیار جذاب و زیبا مرزها را زیر پا گذاشتند و اجراهای خانگی تک نفره و ارکستر سمفونیک بسیاری را در این ایام ترتیب دادند و پیام اتحاد جهانی به‌وسیله موسیقی را به سراسر جهان رساندند.

اما این پایان کار کنسرت های آنلاین نبود و خبر خوب این است که بنیاد رودکی بار دیگر با حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد کشور اقدام به فراهم آوردن شرایط برگزاری دومین دوره کنسرت آنلاین موسیقی ایرانی دستگاهی به‌صورت آنلاین از ۲۷ تا ۳۰ آذر ۹۹ کرده است.کنسرت آنلاین و خبر خوب برگزاری کنسرت موسیقی ایرانی دستگاهی توسط بنیاد رودکی

تالار رودکی میزبان آنلاین شما خواهد بود

این دوره کنسرت آنلاین موسیقی ایرانی دستگاهی به موسیقی‌سازی و بی‌کلام اختصاص خواهد داشت و از ۲۷ تا ۳۰ آذر ماه سال جاری به مدت چهار شب و در هر شب دو اجرا برای علاقمندان برگزار خواهد شد.

هنوز اطلاعی از هنرمندان و احتمالاً گروه‌هایی که اجرا خواهند داشت و ساعت پخش کنسرت‌ها در دست نیست، شما می‌توانید اخباری که متعاقباً اعلام خواهند شد را در وب‌سایت رسمی بنیاد رودکی پیگیری کنید.

دومین دوره کنسرت آنلاین موسیقی ایرانی دستگاهی از سه درگاه صفحه اینستاگرام بنیاد رودکی ، صفحه اینستاگرام هفدانگ و وب‌سایت تیوال به‌صورت همزمان پخش خواهد شد و خبر خوب این است که علاقمندان می‌توانند از اجرای هنرمندان بزرگ کشورمان در تالار رودکی از یکی از این سه درگاه به‌صورت آنلاین لذت ببرند.

چرا این خبر خوب است؟

کنسرت‌ها همیشه از طرفداران بسیاری برخوردار هستند و برگزاری آن‌ها به‌صورت آنلاین می‌تواند در شرایط کنونی موجبات سرگرمی و لذت علاقمندان به این هنر را فراهم آورد.

امیدواریم شما نیز با شرکت در این کنسرت‌ها تجربه این سرگرمی لذتبخش را امتحان کنید؛ از شما همراهان بابت همراهیمان تا انتهای خبر خوب امروز سپاس‌گذاریم.

کنسرت آنلاین و خبر خوب برگزاری کنسرت موسیقی ایرانی دستگاهی توسط بنیاد رودکی

خبرهای خوب درباره موسیقی و یادداشت‌های ما در این حوزه را از دست ندهید.

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

لطفا به محتوای این خبر امتیاز دهید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیازدهی