قهرمانی تیم میکس تفنگ ایران در رقابت‌های جام جهانی جوانان زول ۲۰۱۹

48

مدال طلای تیم میکس تفنگ جوانان ایران

تیم میکس تفنگ ایران در رقابت‌های جام جهانی جوانان زول به مدال طلا رسید.

جام جهانی تیراندازی جوانان در آلمان

رقابت‌های جام جهانی تیراندازی جوانان از ۲۱ تیرماه در شهر زول کشور آلمان شروع‌شده است و این رقابت‌ها تا ۲۹ تیر ادامه خواهد داشت.

در چهارمین روز رقابت‌های تیراندازی قهرمانی جوانان جهان، تیم میکس تفنگ جوانان کشورمان با ترکیب امیرسیاوش ذوالفقاریان و آرمینا صادقیان در این رقابت‌ها شرکت کرد که در پایان موفق شد به کسب مدال طلای این بازی‌ها دست پیدا کنند. تیم‌های هند پس از ایران در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

امیرسیاوش ذوالفقاریان

پیش‌ازاین در این رقابت‌ها، امیرسیاوش ذوالفقاریان در ماده تفنگ بادی ۱۰ متر شرکت کرده بود. او در دور اول با کسب ۶۲۷ امتیاز در رده چهارم قرار گرفت و جواز صعود به فینال را کسب کرد. در فینال در رقابت با حریفان خود به رتبه‌ای بهتر از جایگاه پنجمی دست نیافت و دستش از مدال خالی ماند. ورزشکاری از کشور روسیه در این رشته عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داد.

آرمینا صادقیان

آرمینا صادقیان هم دیگر ملی‌پوش تیم میکس تفنگ جوانان کشورمان، در روزهای گذشته در رشته تفنگ بادی ۱۰ متر به رقابت با حریفان خود پرداخت. او در دور اول پس از کسب رتبه پنجمی به فینال این بازی‌ها راه یافت. در فینال با قرار گرفتن در جایگاه هشتمی به کار خود در این رقابت‌ها پایان داد. نماینده کشور هند به مقام‌های اول و دوم دست یافت.

نخستین مدال طلای ایران در رقابت‌های جهانی

حال هر دو ورزشکار جوان کشورمان که در رقابت‌های انفرادی تفنگ بادی ۱۰ متر ناکام بودند و دستشان از مدال خالی مانده بود تحت عنوان تیمی میکس تفنگ برای کشورمان در این رقابت‌ها به میدان رفتند و موفق به کسب طلای این رقابت‌ها شدند.

این نخستیم مدال طلای تاریخ کشورمان در این رقابت‌ها است از همین جهت برای جامعه ورزش ما بسیار بااهمیت است.

رقابت‌های جام جهانی تیراندازی جوانان به حضور ۶۷۸ ورزشکار از ۵۵ کشور جهان در شهر زول آلمان در حال پیگیری است و تا ۲۹ تیر این رقابت‌ها ادامه دارد.

سال گذشته هم آرمینا صادقیان به همراه امیرمحمد نکونام در رقابت‌های جهانی جوانان کره‌جنوبی با کسب ۸۳۰٫۹ امتیاز در قالب تیم میکس تفنگ جوانان کشورمان موفق شدن برای نخستین بار به مدال نقره این رقابت‌ها دست پیدا کنند.

چند روز گذشته جوانان ما در رقابت‌های یونیورسیاد ایتالیا در رشته تیراندازی خوش درخشیدند و موفق شدند که چندین مدال طلا و نقره را از آن خود نمایند. حال در چارچوب رقابت‌های جهانی، کسب مدال می‌تواند خبر بسیار خوشایندی برای جامعه تیراندازی ما باشد و ورزش دوستان را به آینده این رشته امیدوار نگه دارد.  ما جوانانی همچون آرمینا صادقیان، امیرسیاوش ذوالفقاریان، درسا عربشاهی، نجمه خدمتی و امیرمحمد نکونام، هانیه رستمیان و سجاد پورحسینی را در ترکیب تیم ملی می‌بینیم که می‌توانند آینده تیم ملی را تا حدود زیادی بیمه نمایند. هر چند که ما برای رسیدن رده‌های بالاتر راه طولانی در پیش داریم.

تحلیل خبر: رضا زرگر

به این مطلب امتیاز دهید

امتیازدهی