یونیورسیاد ۲۰۱۹؛ سجاد پورحسینی موفق به کسب مدال برنز شد

48

کسب مدال برنز توسط سجاد پورحسینی

سجاد پورحسینی، نماینده تپانچه ۱۰ متر کشورمان صاحب مدال برنز در سی‌امین دوره یونیورسیاد شد.

در دومین روز از سی‌امین دوره رقابت‌های یونیورسیاد در ناپل ایتالیا، مسابقات تیراندازی در تپانچه ۱۰ متر مردان در استادیوم mostra برگزار شد و پورحسینی، نماینده کشورمان به رقابت با حریفان خود پرداخت.

در این ماده سجاد پورحسینی، در رقابت با ۳۲ تیرانداز در رده ششم ایستاد. بدین ترتیب دو نماینده از کره جنوبی، دو نماینده از چین تایپه و نمایندگان اسلوونی، چین، ایران و ایتالیا راهی فینال شدند.

در فینال این رقابت‌ها سجاد پورحسینی نماینده کشورمان با کسب امتیاز ۲۱۶٫۶ موفق به کسب مدال برنز شد و بر سکوی سوم این رقابت‌ها قرار گرفت. نمایندگان کره جنوبی و چین به ترتیب اول و دوم شدند. این نخستین مدال کشورمان در این رقابت‌ها بود.

سی‌امین دوره مسابقات یونیورسیاد

سی‌امین دوره مسابقات جهانی دانشجویان یونیورسیاد از ۱۲ تیرماه در شهر ناپل ایتالیا شروع شده است و تا ۲۳ تیرماه ادامه دارد. در این رقابت‌ها ۱۸ رشته ورزشی که ۱۵ رشته ورزشی دائمی شامل بسکتبال، دوومیدانی، شمشیربازی، والیبال، ژیمناستیک ریتمیک، جودو، شنا، تکواندو، واترپلو، تنیس روی میز، فوتبال، تنیس، شیرجه و ژیمناستیک هنری، تیراندازی باکمان و ۳ رشته انتخابی راگبی (هفت نفره)، قایقرانی (بادبانی) و تیراندازی وجود دارد.

ضمن این‌که رشته تیراندازی باکمان برای نخستین بار در این رقابت‌ها حضور دارد. از قوانین مسابقات این است که سن ورزشکاران شرکت‌کننده در این رقابت‌ها باید کمتر از ۲۵ سال باشد.

کشورهای ایالات‌متحده آمریکا، چین و روسیه پرافتخارترین کشورها در این رقابت‌ها محسوب می‌شوند.

پیش‌تر رئیس فدراسیون ورزش دانشگاهی در مراسم بدرقه کاروان دانشجویان به مسابقات یونیورسیاد گفته بود: مربیان و سرپرستان و ورزشکاران انتخابی عمدتاً از برجسته‌ترین‌های تیم ملی کشورمان می‌باشند و هم‌زمان برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ تلاش می‌کنند که بیانگر حرکت درست و اصولی فدراسیون در روند آماده‌سازی ورزشکاران اعزامی می‌باشد.

پورحسینی پس از کسب مدال برنز در این رقابت‌ها گفت: خیلی خوشحالم که توانستم اولین مدال خودم و کاروان ورزشی ایران را در بازی‌های یونیورسیاد ۲۰۱۹ بگیرم. امیدوارم این مدال شروع خوبی برای دیگر اعضای کاروان ورزشی ایران باشد و سایر بچه‌ها نیز با کسب مدال به کار خود پایان دهند.

رده‌بندی جهانی تپانچه ۱۰ متر

در رشته تپانچه، پورحسینی تنها نماینده ایران در رقابت‌ها بود. در فهرست رده‌بندی جهانی تیراندازی که چند روز پیش از سوی فدراسیون جهانی تیراندازی اعلام شد در رشته تپانچه ۱۰ متر سجاد پورحسینی در رده ۲۷ ام قرارگرفته است که در بین مردان کشورمان بهترین رتبه محسوب می‌شود.

این مسابقات که تا چند روز دیگر ادامه خواهد داشت می‌تواند محک خوبی برای ورزشکاران جوان کشورمان باشد جهت آماده‌سازی مسابقات المپیک ۲۰۲۰ توکیو که حدود یک سال دیگر در ژاپن برگزار خواهد شد. آرزوی هر ورزشکاری کسب مدال در رقابت‌های المپیک است و این مسابقات به آن‌ها این اجازه را می‌دهد که در یک میدان بین‌المللی میزان آمادگی خود را امتحان کرده و آماده مسابقات شوند. ازآنجایی‌که فدراسیون‌ها در این رقابت‌ها باید از نیروهای جوان خود استفاده کنند فرصت بسیار مناسبی برای جوان‌ها است و به آن‌ها این شانس را می‌دهد تا در میادین بین‌المللی کسب تجربه نمایند.

تحلیل خبر: رضا زرگر

 

 

به این مطلب امتیاز دهید

یونیورسیاد ۲۰۱۹؛ سجاد پورحسینی موفق به کسب مدال برنز شد
5 (100%) 1 vote