یونیورسیاد۲۰۱۹؛ کسب یک مدال طلا و یک نقره در تپانچه ۱۰ متر بانوان

93

افتخارآفرینی بانوان ایرانی

در رقابت‌های دانشجویی جهان (یونیورسیاد) درسا عربشاهی و هانیه رستمیان، دو نماینده کشورمان به ترتیب به مدال طلا و نقرهٔ رقابت‌ها در رشته تپانچه ۱۰ متر در بخش بانوان دست یافتند.

در چهارمین روز از سی‌امین دوره رقابت‌های یونیورساید در ناپل ایتالیا، مسابقات تیراندازی در تپانچه ۱۰ متر زنان در استادیوم mostra برگزار شد. در این رشته کشورمان با دو نماینده به نام‌های درسا عربشاهی و هانیه رستمیان در این رقابت‌ها شرکت کرده بود.

در پایان مرحله مقدماتی درسا عربشاهی در جایگاه چهارم و هانیه رستمی در رتبه هشتم قرار گرفتند و توانستند به مرحله بعد رقابت‌ها صعود کنند.

در فینال این رقابت‌ها درسا عربشاهی و هانیه رستمی به رقابت با حریفان خود پرداختند و در پایان توانستند جایگاه‌های اول و دوم را به خود اختصاص دهند.

درسا عربشاهی و هانیه رستمی به ترتیب مدال طلا و نقرهٔ این رقابت‌ها را به دست آوردند و عملکردشان به‌شدت مورد تحسین تماشاگران حاضر قرار گرفت.

نخستین مدال طلای کاروان ایران

این نخستین مدال طلای کاروان کشورمان در این رقابت‌ها است ضمن این‌که نخستین مدال طلای بین‌المللی درسا عربشاهی هم محسوب می‌شود. پیش‌ازاین تیراندازی توسط گروه تفنگ پسران و سجاد پور حسینی در تپانچه  صاحب یک مدال نقره و برنز شده است.

بدین ترتیب در پایان روز چهارم کاروان ایران با کسب یک مدال طلا، دو نقره و سه برنز با ۱۰ پله صعود به رتبه دوازدهم رسید. این در حالی است که بسیاری از ورزشکاران ما در رشته‌های دیگر هنوز کار خود را آغاز نکرده‌اند.

ایران با ۴۱ ورزشکار در ۴ رشته تکواندو، والیبال، تیر و کمان و تیراندازی در این رقابت‌ها حاضر شده است.

جدول رده‌بندی مسابقات

ژاپن با ۱۹ طلا، ۱۱ نقره و ۱۰ برنز در صدر قرار دارد، آمریکا با ۱۱ طلا، ۵ نقره و ۷ برنز  در جایگاه دوم است و چین نیز با ۱۱ طلا و ۴ نقره سوم است.

کشور میزبان یعنی ایتالیا با ۴ طلا، ۸ نقره و ۱۲ برنز در جایگاه ششم قرار دارد.

سی‌امین دوره رقابت‌ها از ۱۲ تیر در شهر ناپل ایتالیا آغاز شده است و تا ۲۴ تیر ادامه دارد.

این مسابقات تا چند روز دیگر در شهر ناپل ایتالیا ادامه خواهد داشت. این دوره می‌تواند تا قبل از شروع المپیک ۲۰۲۰ توکیو جهت آماده‌سازی جوانان کشورمان و کسب تجربه در میادین بین‌المللی فرصت بسیار مناسبی باشد. باگذشت ۵ روز از مسابقات تا به این جای کار می‌توان عملکرد ورزشکاران کشورمان را مثبت ارزیابی کرد.

در ادامه مسیر برای جوانان کشورمان آرزوی موفقیت می‌کنیم.

تحلیل خبر: رضا زرگر

 

 

به این مطلب امتیاز دهید

امتیازدهی