خبر خوب بهارانه کتاب با بودجه دو میلیارد تومانی و ۲۰ درصد تخفیف

38

خبر خوب «بهارانه کتاب»

امروز درباره خبر خوب «بهارانه کتاب»، اختصاص بودجه ۲ میلیارد تومانی و تخفیف ۲۰ درصدی تعیین شده از طرف دولت روی هر کتاب در طرح «بهارانه کتاب» که از طرف خانه کتاب برگزار می‌شود، به شما دوستان اطلاعاتی خواهیم داد.

ثبت نام برای طرح «بهارانه کتاب» که از سری طرح‌های فصلی فروش کتاب با تخفیف از طرف خانه کتاب است آغاز شده و تمامی کتابفروشی‌های کشور می‌توانند برای دریافت یارانه کتاب اقدام کنند.

خبر خوب «بهارانه کتاب»، طرح تخفیفی جذاب برای دوستداران کتاب

از سال ۹۴ وزارت فرهنگ و ارشاد با همکاری خانه کتاب در جهت هدفمند کردن یارانه نشر، شروع به برگزاری طرح‎‌های فصلی برای فروش کتاب کرد.

کتابفروشی‌ها پس از ثبت نام در این طرح و اختصاص یارانه مشخص به هر کتابفروشی، روی کتاب‌هایی که دارای شروط تعیین شده از طرف خانه کتاب هستند به خریداران تخفیف داده و مبلغ تخفیف را از وزارت فرهنگ و ارشاد دریافت کنند.

این طرح به‌صورت فصلی و سالانه حداقل دوبار برگزار می‌شود که با استقبال بسیار خوب از طرف علاقمندان به کتاب و کتابخوانی مواجه می‌شود.

طرح «بهارانه کتاب» در سال ۹۹ با شرایط کرونایی

امسال هم سیزدهمین طرح فروش فصلی کتاب با عنوان «بهارانه کتاب» از ۲۰ تا ۳۰ اردیبهشت ۹۹ برگزار خواهد شد.

کتابفروشی‌هایی که علاقمند به شرکت در این طرح و دریافت یارانه هستند، می‌توانند با مراجعه به وبسایت tarh.ketab.ir شرایط کامل طرح را مطالعه و ثبت نام کنند.

اعضای طرح‌های قبلی خانه کتاب نیازی به ثبت نام دوباره ندارند و فقط کافیست برای دریافت تاییدیه شرکت در «بهارانه کتاب» سال ۹۹، به پنل کاربری خود مراجعه کرده و ویرایش‌های لازم را انجام دهند.

پس از عضویت و تعیین یارانه اختصاصی برای هر کتابفروشی بر اساس بودجه ۲میلیارد تومانی که متعلق به کل طرح است، هر کتابفروشی می‌تواند روی کتاب‌های عمومی، دانشگاهی و کودک و نوجوان ۲۰ درصد به خریدار تخفیف دهد.

ظاهرا این بودجه در سال‌های گذشته بیشتر بوده و امسال به‌دلیل مضیقه مالی دولت مبلغ کمتری به طرح اختصاص داده شده که قابلیت اضافه شدن هم ندارد.

خریداران عزیز می‌توانند تا سقف ۱۵۰ هزار تومان از کتابفروشی‌های عضو طرح خرید کرده و از تخفیف ۲۰ درصدی این طرح استفاده کنند.

کرونا و طرح «بهارانه کتاب»

امسال شرایط خاصی بر تمام جهان به‌دلیل شیوع بیماری کرونا حاکم است که کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست.

خانه کتاب نیز با توجه به ضرورت ماندن در خانه برای قطع زنجیره انتقال بیماری و اهمیت سلامت جامعه امکان خرید غیرحضوری را نیز فراهم کرده است.

کتابفروشی‌ها درصورت داشتن امکان خرید غیرحضوری باید این اطلاعات را در پنل کاربری خود در زمان ثبت نام یا ویرایش اطلاعات متذکر شوند.

لازم به ذکر است که درصورت تمایل برای خرید حضوری رعایت نکات بهداشتی به‌طور کامل ضروری است و بر این موضوع نظارت صورت می‌گیرد.

چرا این خبر خوب است؟

گذشته از مسأله کمک به تأمین یارانه که اولین هدف برگزاری این طرح بوده است، از تخفیف قرار داده شده بر روی کتاب‎‌ها نیز نمی‌توان غافل شد.

با توجه به گرانی کاغذ در سال‌های اخیر و به تبع آن گرانی محسوس کتاب و البته کمتر شدن توان خرید کتاب با وضع موجود، قرار دادن تخفیف‌هایی از این دست خبر خوبی برای علاقمندان به کتاب و در ترویج فرهنگ کتابخوانی موثر است.

ما نیز سعی داریم با اطلاع‌رسانی درباره این طرح سهم کوچکی در ترویج فرهنگ کتابخوانی در کشور عزیزمان داشته باشیم.

 بهارانه کتاب

خبرهای خوب و مطالب حوزه کتاب و کتابخوانی را از دست ندهید.

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

لطفاً به محتوای این خبر امتیاز دهید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیازدهی