خبر خوب نمایشگاه کرونا و رنسانس جهان معاصر به صورت آنلاین

66

خبر خوب نمایشگاه «کرونا و رنسانس جهان معاصر»

انتشار فراخوان خبر خوب نمایشگاه «کرونا و رنسانس جهان معاصر» که توسط گالری «دانژه» به‌صورت آنلاین و برای کمک به هنرمندان، مهرورزی و کمک به کارگران روزمزد منطقه نصیرآباد در شهر اسلامشهر استان تهران برگزار می‌شود، ما را بر این داشت تا این خبر را به اطلاع شما عزیزان برسانیم.

گالری «دانژه» با همکاری گالری «آرتیبیشن» این نمایشگاه را به دلیل شیوع بیماری کرونا و موضوع قرنطینه خانگی، به‌صورت آنلاین برگزار می‌کند. نیمی از عواید حاصل از آن به کارگران روزمزد منطقه نصیرآباد در استان تهران، که در جریان قرنطینه از کار بیکار شده و درآمدی برای گذران زندگی ندارند تعلق خواهد گرفت.

خبر خوب نمایشگاه «کرونا و رنسانس جهان معاصر» برای کارگران روزمزد نصیرآباد

ایده برگزاری نمایشگاه «کرونا و رنسانس جهان معاصر» توسط گالری «دانژه» مطرح شد.

شیوع ناگهانی بیماری کرونا در سراسر جهان و تلاش همگانی در تمام دنیا برای مهار کردن این بیماری و رعایت نکات مشخص شده برای قطع زنجیره انتقال بیماری، یادآور نکات جالبی برای ما بود.

در کنار تمام سختی‌ها، رنج‌ها و نکات منفی این بیماری، برگزار کنندگان این نمایشگاه با دید متفاوتی به این اتفاق نگریسته‌اند.

این بیماری بار دیگر به ما آموخت که تمام انسان‌ها فارغ از رنگ، نژاد، ملیت، موقعیت اجتماعی، مذهب یا ثروت، هیچ‌ یک نسبت به دیگری برتری ندارند و همگی باهم برابر هستند.

کرونا اختلاف میان کشورهای دنیا را بی‌معنی کرده و در تمام جهان همگی برای یک هدف متحد شده‌ایم.

و حتی عاداتی را به زندگی روزانه انسان‌ها اضافه کرده که امیدواریم به یک فرهنگ برای تمام ادوار تبدیل شوند.

حال کافه گالری دانژه فراخوان خبر خوب نمایشگاه «کرونا و رنسانس جهان معاصر» را در حالی منتشر کرده که هدف بزرگی که ریشه در انسان‌دوستی دارد را دنبال می‌کند.

علاوه بر اینکه برگزاری این نمایشگاه در  کمک به هنرمندان برای نمایش آثار و کسب درآمد در روزهای قرنطینه مؤثر است، هدفی در جهت مهرورزی نیز در برگزاری آن وجود دارد.

بسیاری از مردم کشورمان پس از  قرنطینه و تعطیلی اجباری برای قطع زنجیره انتقال کرونا از کار بیکار شده و هیچ‌گونه درآمدی برای گذران زندگی خود ندارند. از جمله این مردم کارگران روزمزد منطقه نصیرآباد شهر اسلامشهر استان تهران هستند که نیمی از عواید حاصل از برگزاری نمایشگاه به آن‌ها تعلق خواهد گرفت، تا شاید کمی از فشار وارده بر آن‌ها کاسته شود.

چگونه می‌توان در این نمایشگاه شرکت کرد؟

هنرمندانی که در رشته‌های نقاشی، مجسمه‌سازی و عکاسی فعالیت می‌کنند و حداقل یک نمایشگاه انفرادی در کارنامه هنری خود دارند، می‌توانند حداکثر ۵ اثر از خود را با رویکرد «جهان پس از کرونا» و یا «موضوع آزاد»، برای فروش به این نمایشگاه ارائه دهند.

برای تکمیل فرم ثبت‌نام و اطلاع از شرایط کامل برای شرکت در نمایشگاه حداکثر تا ۲۵ فروردین ما ۹۹ فرصت دارید به وبسایت کافه گالری «دانژه» مراجعه کنید.

تاریخ برگزاری نمایشگاه از ۲۹ فروردین تا ۱۰ اردیبهشت ۹۹ است.

چرا این خبر خوب است؟

در شرایطی که تمرکز تمام جهان بر روی موضوع کرونا، قرنطینه و رعایت نکات بهداشتی برای قطع زنجیره انتقال بیماری است، کمتر به مسأله معیشت مردم توجه شده است.

حال برگزاری یک نمایشگاه آنلاین که علاوه بر کمک به هنرمندان و نمایش و فروش آثار آن‌ها به مسأله درآمد نداشتن کارگران روزمزد که قطعا تحت فشار بیشتری هستند نیز توجه ویژه‌ای دارد و نیمی از سود حاصل از این کار را به این دسته از هم‌وطنانمان در منطقه نصیرآباد اختصاص می‌دهد حرکت بسیار زیباییست و می‌تواند به نوعی تلنگر و ایده‌ای برای دیگر خیرین باشد.

آرزوی ما در گروه خبر گودنیوز، سلامت برای تمام مردم و روزگاری بدون وجود حتی یک فقیر در جهان است.

اخبار نمایشگاه‌های هنری را اینجا بخوانید.

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

 

به این مطلب امتیاز دهید

خبر خوب نمایشگاه کرونا و رنسانس جهان معاصر به صورت آنلاین
5 (100%) 1 vote