خبر خوب ژیمناستیک ، سعیدرضا کیخا در رده چهارم رنکینگ جهانی

83

خبر خوب ژیمناستیک با کیخا

خبر خوب ژیمناستیک امروز با رنکینگ جدید برترین ژیمناست‌های جهان به دستمان رسید. سعیدرضا کیخا در رشته خرک حلقه با یک پله صعود در رده چهارم رنکینگ جهانی قرار گرفت. مهدی احمدکهنی نیز به رنکینگ در رده سیزدهم اضافه شد.

خبر خوب ژیمناستیک از جام جهانی ملبورن ۲۰۲۰ سرچشمه می‌گیرد. کیخا در این مسابقات موفق به کسب مدال نقره شد، امتیاز خود را به ۶۳ رساند و از جایگاه پنجم رنکینگ جهانی به یک پله بالاتر صعود کرد. همچنین دیگر ژیمناست کشورمان، احمدکهنی که در رشته دارحلقه مدال نقره جام جهانی ملبورن را از آن خود کرد، در رنکینگ جهانی با امتیاز ۲۵ دارای جایگاه سیزدهم است.

خبر خوب ژیمناستیک از جام جهانی ملبورن

مسابقات جام جهانی ملبورن که از توسط فدراسیون جهانی ژیمناستیک در استرالیا برگزار می‌شود، اولین بار در فوریه ۲۰۱۷ برگزار شد و امسال یکی از مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو نیز محسوب می‌شود.

جام جهانی ملبورن در رشته‌های نمایشی مردان و زنان با حضور ورزشکارانی از سراسر جهان در چهار روز از تاریخ ۲۰ تا ۲۳ فوریه برگزار شد.

مدال‌آوری ژیمناست‌های ایرانی

تیم ملی ژیمناستیک ایران که در جام جهانی‌های قبل توانسته بود تنها یک مدال برنز کسب کند، این‌بار در موفق به کسب دو مدال نقره توسط سعیدرضا کیخا در خرک حلقه و مهدی احمدکهنی در دارحلقه شد.

در رشته دارحلقه ژیمناست یونانی که سابقه قهرمانی المپیک را دارد طلا گرفت که این برای احمدکهنی که به نوعی در عرصه جهانی جوان و تازه‌کار محسوب می‌شود یک موفقیت بزرگ است.

همین مدال‌ها باعث افزایش امتیاز کیخا به ۶۳ و خبر خوب ژیمناستیک با صعود یک پله‌ای وی در رنکینگ جهانی ژیمناستیک و قرار گرفتن در رده چهارم، و همچنین قرار گرفتن احمدکهنی با امتیاز ۲۵ در رده سیزدهم این رنکینگ شد.سعیدرضا کیخا و مهدی احمدکهنی

امید به کسب سهمیه المپیک

ژیمناست‌های کشورمان هم‌اکنون در اردوی ترکیه به‌سر می‌برند تا به‌زودی در مسابقات جهانی باکو در ۲۲ اسفند ۹۸ و پس از آن جام جهانی قطر شرکت کرده و برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو تلاش کنند.

چرا این خبر خوب است؟

خبر کسب دو مدال نقره در جام جهانی ژیمناستیک که تا پیش از آن برای کشورمان جز یک مدال برنز در سال‌های قبل نداشته، به‌نوعی یک موفقیت تاریخی محسوب می‌شود و می‌توان با دید شروعی برای درخشش ژیمناستیک ایران در جهان به آن نگاه کرد.

همچنین خبر خوب زیمناستیک با صعود سعیدرضا کیخا از رده پنجم رنکینگ جهانی ژیمناستیک به رده چهارم و اضافه شدن مهدی احمدکهنی به رده سیزدهم رنکینگ نشان از روزهای روشن برای ژیمناستیک کشورمان دارد.

امید داریم که در مسابقات آینده، ژیمناست‌های کشورمان موفق به کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو شوند تا به شانس‌هایمان برای کسب مدال در المپیک افزوده شود.

خبرهای خوب المپیک ۲۰۲۰ توکیو را اینجا بخوانید.

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

به این مطلب امتیاز دهید

خبر خوب ژیمناستیک ، سعیدرضا کیخا در رده چهارم رنکینگ جهانی
5 (100%) 1 vote