خبر خوب یخ‌نوردی ، مدال نقره محمدرضا صفدریان در جام جهانی چین

81

نایب قهرمانی محمدرضا صفدریان ، خبر خوب یخ نوردی

کسب مدال نقره مسابقات یخ‌نوردی جام جهانی چین ۲۰۲۰ توسط محمدرضا صفدریان در بخش انفرادی خبر خوب یخ‌نوردی  از این ورزش هیجان انگیز برای کشورمان است.

صفدریان که اولین مدال‌‌آور جهانی رشته یخ‌نوردی در بخش انفرادی برای کشورمان است و افتخارات زیادی را در کارنامه خود دارد، این‌باربه‌عنوان تنها نماینده ایران در جام جهانی چین با کسب مدال نقره درخشید.

خبر خوب یخ‌نوردی با پسر تاریخ‌ساز یخ‌نوردی جهان

رشته یخ‌نوردی

رشته هیجان‌انگیز یخ‌نوردی از زیرمجموعه‌های رشته کوهنوردی است که شباهت زیادی به سنگ‌نوردی دارد. سطوحی که یخ‌نورد در این رشته به آنها صعود می‌کند می‌توانند به صورت طبیعی مانند آبشارهای منجمد، دیواره یخچال‌های طبیعی و حتی ترکیبی از سنگ و یخ مثل صخره‌ها و سنگ‌هایی مه قسمتی از آنها با آب یخ زده پوشیده شده‌اند، باشد. نوع دیگر سطوحی که برای صعود در این رشته وجود دارد سطوح مصنوعی و دست‌ساز بشر هستند.

یخ نورد تاریخ‌ساز ایرانی

محمدرضا صفدریان از ۱۲ سالگی شروع به آموزش سنگ‌نوردی کرد و در ۱۸ سالگی به‌صورت حرفه‌ای یخ‌نوردی را دنبال کرد. وی از سال ۲۰۱۳ وارد تیم ملی ایران شد. از فعالیت‌های دیگر ورزشی او می‌توان از رفتینگ نام برد. که در این رشته هم یک قهرمانی کشوری دارد. موتورسواری، اسلک لاین، سنگنوردی، دوچرخه‌سواری، دره نوردی، آفرود و هایلاین نیز از دیگر رشته‌های ورزشی محمدرضا صفدریان هستند.

صفدریان که در کنار ورزش حرفه‌ای به شغل پرخطر آتش نشانی نیز مشغول است، اولین یخ‌نورد ایرانی است که توانسته به فینال مسابقات جام جهانی یخ نوردی و قهرمانی جهان در دو ماده لید و سرعت برسد و مدال جهانی در بخش انفرادی کسب کند.

محمدرضا صفدریان
محمدرضا صفدریان

سایت رسمی فدراسیون جهانی کوهنوردی از محمدرضا صفدریان به عنوان پسر تاریخ‌ساز یخ‌نوردی جهان نام برده‌است.

افتخارات

صفدریان موفق به کسب بیش از ۱۳ مدال رنگارنگ در مسابقات آسیایی و جهانی در ماده‌های مختلف بخش‌های تیمی و انفرادی شده است که مدال طلای جام جهانی ایتالیا ۲۰۱۸ در بخش انفرادی و طلای مسابقات قهرمانی آسیا کره جنوبی ۲۰۱۸ در بخش تیمی دو خبر خوب طلایی رنگ او برای یخ‌نوردی هستند.

و امروز خبر خوب یخ‌وردی از محمدرضا صفدریان ، نایب قهرمانی او در مسابقات یخ‌نوردی جام جهانی چین ۲۰۲۰ است.

او اولین و تا مدت‌ها تنها یخ‌نوردی بود که موفق به کسب مدال در بخش انفرادی مسابقان جهانی شده‌است. محمدرضا صفدریان مدرس فدراسیوم جهانی یخ‌نوردی نیز است و در دوسال گذشته شاگرد وی نیز موفق به کسب مدال نقره در مسابقات لیختن‌اشتاین شده‌است.

خبر خوب دیگر نیز انتخاب وی به‌عنوان طراح مسابقات قهرمانی جوانان جهان است که قرار است در اسفند ماه برگزار شود.

با اینکه رشته یخ‌نوردی به صورت آزمایشی در المپیک زمستانی ۲۰۱۴ سوچی روسیه به‌صورت آزمایشی وارد شد اما متأسفانه هنوز در المپیک زمستانی ۲۰۲۰ چین این ورزش به‌طور رسمی اعلام نشده‌است. درصورت ورود رشته یخ‌نوردی به المپیک‌های زمستانی، محمدرضا صفدریان یکی از امیدهای کشورمان محسوب می‌شد و باتوجه به اینکه او یکی از بهترین‌های جهان در این رشته است حدس مدال‌آوری وی و بازهم خبر خوب یخ‌نوردی دور از ذهن نخواهد بود.

* به نظر شما چرا این خبر خوب است؟

در این روزها که همگی مورد هجوم اخبار بد قرار گرفته ایم، شنیدن این خبر جذاب و هیجان‌انگیز خالی از لطف نیست. یک جوان ایرانی، در رشته‌ای که کمتر کسی به آن توجه دارد نوپاست و مشکلات و چالش‌های بسیاری دارد؛ با تلاش بسیار و همت بلند خودش را به بلندترین سکوی قهرمانی جهان رسانده است.  در این روزهای سخت همین افراد بی هیاهو و سختکوش هستند که خبرهای خوب برایمان به ارمغان می‌آورند.

سرویس خبری گودنیوز برای تمام ورزشکاران ایرانی آرزوی موفقیت و سلامتی دارد.

خبرهای خوب ورزشی را اینجا بخوانید.

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

به این مطلب امتیاز دهید

امتیازدهی