فرزانه فصیحی و خبر خوب قهرمانی در مسابقات صربستان

54

فرزانه فصیحی و خبر خوب قهرمانی در مسابقات صربستان

فرزانه فصیحی رکورد دار دوی ‌۶۰ متر ایران که در اردوی آماده سازی صربستان به سر می‌برد در سومین رقابت خود در مسابقات داخل سالن صربستان قهرمان شد.
فرزانه فصیحی ورزشکار کشورمان که رکورد دار دوی ۶۰ متر ایران با زمان ۷٫۲۵ ثانیه است برای آمادگی بیشتر جهت بازی‌های انتخابی المپیک اردوی آماده سازی خود را در صربستان برگزار کرده است در مسابقات داخل سالن صربستان به رقابت با حریفان خود پرداخت و خبر خوب اینکه توانست با رکورد ۷.۳۱ ثانیه قهرمان این رقابت‌ها شود.
فرزانه فصیحی و خبر خوب

سریع‌ترین دختر ایران

فرزانه فصیحی عضو تیم ملی دو و میدانی زنان کشورمان است که به او عنوان سریع‌ترین دختر ایران ملقب به دختر باد و جگوار ایران را داده‌اند.

از افتخارات بین‌المللی او می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مدال نقره تیمی رشته دو در ۴۰۰ متر امدادی در مسابقات قهرمانی دو و میدانی داخل سالن آسیا سال ۲۰۱۶ 

مدال برنز رشته دو ۶۰ متر مسابقات قهرمانی دو و میدانی داخل سالن آسیا در سال ۲۰۱۸ 

او سال پیش با شرکت در مسابقات صربستان توانست با ثبت رکورد ۷٫۲۹ ثانیه به عنوان اولین ملی‌پوش زن دوومیدانی‌کار ایرانی که با ثبت نهایی این رکورد توسط فدراسیون جهانی همراه بود، سهمیه مسابقات جهانی داخل سالن زنان را به عنوان نماینده ایران کسب کند.

فرزانه فصیحی اولین بانوی زن ایرانی است که توانسته است جواز حضور در مسابقات جهانی داخل سالن را بدست آورد. او آخرین بار در مسابقات دو ۶۰ متر کاپ استانبول ترکیه بار دیگر رکورد خود را جابجا کرد و رکورد ۷٫۲۵ ثانیه را از خود بر جای گذاشت و تا این زمان بهترین رکوردی است که یک بانوی ایرانی توانسته ۶۰ متر را در آن طی کند.

در سال ۲۰۲۰ سایت VOCAL MEDIA لیستی از برترین رکوردهای سریعترین زنان دونده جهان منتشر کرد که نام فرزانه فصیحی در رتبه ۵۰ این لیست حضور داشت.

“میکیا بریسکو” و “جاویانه اولیویر” در صدر این لیست حضور داشتند که توانسته بودند رکورد خارق‌العاده ۷٫۰۴ ثانیه را از خود بر جای بگذارند.

او در این چند روزی که اردوی خود را برای مسابقات انتخابی المپیک توکیو در صربستان برگزار کرده است در سه دوره مسابقات داخل سالن این کشور شرکت کرده است که در دور اول با ثبت زمان ۷٫۳۹ به مقام دومی رقابت‌ها رسید.

در دور دوم در دوی ۶۰ متر فصیحی موفق شد با ثبت زمان ۷٫۳۰ بالاتر از سالومه کورا سوئیسی با زمان ۷٫۳۳ و میلانا ترنانیچ با زمان ۷٫۳۴ قرار بگیرد و قهرمان شود.

حال در دور سوم این رقابت‌ها با ثبت ۷٫۳۱ ثانیه باز هم بالاتر از حریفان خود جای گرفت و توانست که رتبه نخست را به خود اختصاص دهد و قهرمان شود.

هر چند مسابقات المپیک توکیو ۲۰۲۰ که قرار بود در تابستان برگزار شود به دلیل شیوع جهانی کرونا به تعویق افتاد و همینطور مسابقات جهانی داخل سالن هم دو بار لغو شده است اما با توجه به کشف واکسن کرونا و شروع به استفاده از آن در بسیاری از کشورها، خیلی‌ها امیدوارند که مسابقات المپیک برگزار شود.

چرا این خبر خوب است؟

رکورددار دوی سرعت ایران که عضو باشگاه BAK صربستان است کسب سهمیه المپیک را هدف خود قرار داده و امیدوار است که بتواند با کسب رکورد لازم برای المپیک جواز حضور در این رقابت‌ها را بدست آورد.

فرزانه فصیحی مطمئناً بعد از انقلاب بهترین ورزشکار زن ایرانی در دو و میدانی است که برای نخستین بار به عنوان یک زن ایرانی نام او در فهرست بهترین ورزشکاران زن در رشته دو و میدانی قرار گرفته است و پس از چندین ماه دوری، قهرمانی در این رقابت‌ها می‌تواند به او انگیزه‌ای دو چندان دهد و اعتماد به نفس و خود باوری را در او تقویت کند که با تمام محدودیت‌هایی که در پوشش و… دارد اما از نظر فنی چیزی نسبت به سایر رقبای خود کم ندارد و می‌تواند در رقابت‌های انتخابی المپیک موفق عمل کند و به این رقابت‌ مهم جهانی دست پیدا کند.

با آرزوی موفقیت برای او و سایر ورزشکارهای ایرانی

تحلیل خبر: رضا زرگر

 

به این مطلب امتیاز دهید

امتیازدهی