فیلم کوتاه سربست و خبر خوب دریافت جایزه سینماتوگراف آسیا

300

فیلم کوتاه سربست و خبر خوب دریافت جایزه سینماتوگراف آسیا

فیلم کوتاه «سربست» به نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی میلاد منصوری موفق شد جایزه بهترین فیلم کوتاه خاورمیانه جشنواره سینماتوگراف آسیا ACA را دریافت کند.
فیلم کوتاه سربست و خبر خوب
جشنواره سینماتوگراف آسیا ACA اسامی برندگان خود را اعلام کرد و خبر خوب اینکه فیلم کوتاه «سربست» به نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی میلاد منصوری موفق شد در بخش فیلم کوتاه خاورمیانه جایزه عقاب طلایی این بخش را از آن خود کند.
این نخستین حضور فیلم «سربست» در جشنواره‌های بین‌المللی بود که چند روز پیش توانسته بود به بخش فینال جشنواره سینماتوگراف آسیا ACA که قرار بود در شهر لیمای فیلیپین برگزار شود راه پیدا کند و در نهایت توانست جایزه عقاب طلایی بخش فیلم کوتاه خاورمیانه را بدست آورد.
جشنواره سینماتوگراف آسیا (ACA) یک جشنواره فیلم است که توسط متخصصان صنعت فیلم بنیاد جوایز سینماگرافی تأسیس و مدیریت می‌شود.
در تعریف جشنواره آمده است که ماهانه از سراسر جهان از فیلم‌هایی که در فیلمبرداری و سایر جنبه‌های فیلمسازی پیشرو و برتر هستند دعوت می‌کنیم برای حضور در جشنواره. علاوه بر این، ما به تشویق و تبلیغ سینماگران و فیلمسازان آسیایی تأکید ویژه داریم. دسته‌بندی‌های ماهانه ویژه بهترین فیلم کوتاه/فیلمبرداری آسیا منحصر به فیلم‌های آسیایی است. ACA هر ماه نیمه‌نهایی، فینالیست‌ها و برندگان را اعلام می‌کند. 

فیلم کوتاه سربست و خبر خوب

فیلم کوتاه «سربست» داستان رسول پسری کرد زبان را روایت می کند که برای گذراندن دوران سربازی به تهران آمده و به شدت با مسایٔل جنسی و نیازهای خود در پادگان با افراد درگیر است و در نهایت راهی برای رفع نیاز خود پیدا می کند که اتفاقاتی را به همراه دارد.

علی سام صادقی، آرین رضایی، امین مظاهریامیر سجاد طبسی، میلاد عرب، اشکان عظیمیان و  دنیز متوسلی بازیگرانی هستند که در فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند.

میلاد منصوری ؛ جایزه عقاب جشنواره فیلم سینماتوگرافی آسیا

میلاد منصوری نویسندگی، کارگردانی و تهیه کنندگی آن را خود بر عهده داشته است و از دیگر عوامل فیلم که در کنار منصوری حضور داشته‌اند می‌توان به:

دنیز متوسلی (سرپرست گروه کارگردانی و مدیر برنامه ریزی)، مهدی رضایی (مدیر فیلم برداری)، جعفر علیان (مدیر صدابرداری)، محمدرضا میرباقری (طراح گریم)، علی سعیدی (طراح صحنه و لباس)، حسام موفق (تدوین)، پویان آقابابایی (اصلاح رنگ و جلوه‌های ویژه بصری)، علی نوری (صداگذاری)، مریم مشهور (منشی صحنه)، کیمیا پور احمد (دستیار اول کارگردان)، اشکان میرزایی (دستیار اول و مدیر صحنه)، اسماعیل سلطانی و علی محکی (دستیاران کارگردان)، بتینا ابوالقاسمی (مجری گریم)، شقایق علیمحمدی (عکاس) ، کیمیا پوراحمد (ساخت تیزر)، سارا حدادی (مشاور رسانه ای) و پویا مهری (پخش فیلم) اشاره کرد.

ضمن اینکه مراسم اهدای جوایز در ماه جون سال ۲۰۲۱برگزار می شود.

میلاد منصوری:

میلاد منصوری متولد ۱۳۶۹ است و جزو کارگردانان جوان کشورمان محسوب می‌شود که پیش از این کار خود را به صورت حرفه‌ای به عنوان دستیار کارگردان در کنار سیروس مقدم در تلویزیون آغاز کرد. او در سال ۱۳۹۵ در سریال «علی عبدل» به عنوان دستیار کارگردان در کنار سیروس مقدم حضور داشت اما اوج کار او در سال ۱۳۹۶ و در سریال «پایتخت ۵» رقم خورد که به عنوان دستیار کارگردان در کنار سیروس مقدم حضور داشت.

او سابقه ساخت چند فیلم کوتاه را در کارنامه هنری خود دارد فیلم‌هایی همچون «میم»، «شکلات»، «اگزیت»، «مستر کلینر».

او امسال اولین تجربه خود را در ساخت فیلم بلند پشت سر گذراند.

آخرین ساخته او «کولبرف» نام دارد که اولین تجربه فیلم بلند اوست و تهیه کنندگی آن را سید روح الله حسینی لرگانی بر عهده دارد و حسین سلیمانی، حسین مهری، دنیز متوسلی، پیام احمدنیا، مهتاب ثروتی، چیا بابامیری، علی فراستی، آرتین امجد و زنده‌یاد علی انصاریان در آن ایفای نقش کرده‌اند. این فیلم آخرین اثری است که علی انصاریان به ایفای نقش پرداخته است و قرار است منصوری آن را برای حضور در جشنواره‌های بین‌المللی آماده کند.

چرا این خبر خوب است؟

جشنواره فیلم سینماتوگرافی آسیا (ACA) از آن دسته جشنواره‌هایی است که با هدف حمایت از فیلمسازان جوان و مستقل که سعی دارند کار با کیفیت تولید کنند ایجاد شده است و مخصوصاً به فیلم‌های کوتاه آسیایی نگاهی ویژه دارد. میلاد منصوری که با ساختن فیلم کوتاه «سربست» سعی داشته است که به مشکلات جوانان و خدمت سربازی و دوری از خانواده و….. بپردازد در اولین حضور بین‌المللی خود موفق شد که جایزه عقاب طلایی بخش فیلم کوتاه خاورمیانه را از آن خود کند ضمن اینکه فیلم کوتاه «سربست» در ادامه مسیر نمایش خود موفق شده است که به چند جشنواره‌ی بین‌المللی دیگر از جمله فستیوال پالرمو ایتالیا نیز راه پیدا کند. برای کارگردان جوان کشورمان آرزوی موفقیت داریم و امیدواریم که در عرصه‌های جهانی خوش بدرخشد.

تحلیل خبر: رضا زرگر

میلاد منصوری ؛ فیلم کوتاه سربست

به این مطلب امتیاز دهید

امتیازدهی