من اینجا هستم و خبر خوب راهیابی فیلم به بخش اصلی جشنواره شانگهای

7

فیلم «من اینجا هستم» و خبر خوب حضور در بخش اصلی جشنواره شانگهای

امروز با فیلم سینمایی «من اینجا هستم» ساخته عباس امینی و خبر خوب راهیابی این فیلم به مرحله آخر بخش اصلی جشنواره فیلم شانگهای ، با شما همراهان همیشگی گودنیوز هستیم.

بیست و سومین دوره از جشنواره فیلم شانگهای در کشور چین در حال برگزاری است.  فیلم «من اینجا هستم» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی عباس امینی امسال نماینده کشورمان ایران در این رویداد بزرگ جهانی است که تاکنون مؤفق شده به لیست ده فیلم بخش اصلی برسد.

خبر خوب جشنواره فیلم شانگهای

جشنواره بین‌المللی فیلم شانگهای (Shanghai International Film Festival) از سال ۱۹۹۳ در شهر شانگهای کشور چین برگزار می‌شود.

درباره اهداف بنیان‌گذاران این جشنواره برای برگزاری چنین رویدادی اطلاعی نداریم، اما حدس می‌زنیم به‌دلیل اینکه چینی‌ها علاقمند به داشتن یک ورژن چینی از هر چیزی در جهان هستند، تصمیم به برگزاری یک جشنواره فیلم در سطح جهانی نیز گرفته‌اند!

امروزه این جشنواره بزرگترین جشنواره فیلم در چین، دومین جشنواره بزرگ فیلم در آسیا بعد از جشنواره فیلم توکیو و البته یکی از جشنواره‌های رده اول فیلم در جهان محسوب می‌شود.

جشنواره شانگهای در چند بخش اصلی برگزار می‌شود که در هر بخش در زمینه‌های مختلفی به برترین‌ها جوایزی اهدا می‌شود:فیلم سینمایی «من اینجا هستم»

  • جایزه جام طلایی: مهم‌ترین و معتبرترین جایزه این جشنواره که به فیلم‌های بلند در زمینه‌های جایزه هیئت داوران، بهترین بازیگر زن و مرد، بهترین کارگردان، فیلمنامه، موسیقی و فیلمبرداری تعلق می‌گیرد.
  • جایزه استعدادهای جدید آسیا: جایزه‌ای که به جوانان مستعد و خلاق جهان در زمینه‌های بهترین فیلم،‌ کارگردانی، بازیگر زن و مرد، فیلمنامه و فیلمبردار تعلق می‌گیرد و هدف دیگر آن معرفی استعدادهای برتر به جهان است.
  • جایزه فیلم کوتاه دانشجویی: که برای فیلم‌های ساخته شده توسط دانشجویان است و در بخش‌های بهترین فیلم، کارگردان، انیمیشن، بهترین ایده خلاق و جایزه ویژه هیئت داوران به برترین‌ها جوایزی اعطا می‌شود.
  • بخش فیلم اکشن جکی چان: بخش فیلم‌های اکشن که به احترام جکی چان بازیگر توانمند فیلم‌های اکشن چینی با این عنوان نام‌گذاری شد نیز در بخش‌های مختلف به برترین‌های ژانر اکشن در جهان جوایزی را اهدا می‌کند.

جشنوراه بیست و سوم

بیست و سومین دوره جشنواره فیلم شانگهای امسال در حال برگزاری است و فیلم سینمایی «من اینجا هستم» ساخته عباس امینی نماینده ایران در این رویداد بزرگ جهانی است و خبر خوب آن برای ما رسیدن به لیست ده فیلم بخش اصلی جشنواره یعنی بخش جایزه جام طلایی (جین جو) است.

فیلم‌های برگزیده هر شاخه در سینماهای شانگهای برای عموم به‌نمایش درمی‌آیند.

خبر خوب درخشش فیلم «قصر شیرین» و برنده شدن دو جایزه از بیست و دومین دوره جشنواره فیلم شانگهای را در وبسایت ما بخوانید.

فیلم «من اینجا هستم» و خبر خوب عباس امینی از شانگهای

عباس امینی نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده ایرانی است که سومین تجربه کارگردانی فیلم بلند او، فیلم «من اینجا هستم» مؤفق به قرار گرفتن در لیست ده فیلم بخش اصلی جشنواره شانگهای شد.

اطلاعات بیشتر درباره عباس امینی و خبر خوب دعوت از او برای داوری در جشنواره برلین امسال را پیش از این به اطلاع شما عزیزان رسانده‌ایم.عباس امینی

آخرین ساخته بلند عباس امینی ، فیلم سینمایی «من اینجا هستم»، درباره اعتصاب کارگران شرکت کشتی سازی آبادان است. جسد امیر، یکی از کارگران شرکت در بحبوحه این اعتصابات به‌طرز مشکوکی یافت می‌شود. حالا ابراهیم برادر امیر باید علاوه بر نگهداری از مادر پیرش، از همسر برادر مرده‌اش که سال‌ها قبل به او علاقه داشته نگهداری کند. این فیلم چالش‌های ابراهیم با مسئولیت‌هایش را در قالب اتفاقاتی به نمایش درمی‌آورد.

حال «من اینجا هستم» خبر خوب رسیدن به لیست ده فیلم برتر بخش جام طلایی جشنواره فیلم شانگهای را با خود به‌همراه دارد.

البته این فیلم تنها نماینده ایران در مهم‌ترین بخش جشنواره یعنی جام طلایی است. در بخش‌های دیگر نیز فیلم های «نجیبه» ساخته مصطفی گندمکار و «گورکن» ساخته کاظم ملایی در بخش استعدادهای جدید آسیا و فیلم کوتاه «خرچنگ» به کارگردانی شیوا صادق اسدی نیز در بخش فیلم کوتاه پذیرفته شده‌اند.

فیلم کوتاه «خرچنگ» ساخته شیوا صادق اسدی هم اکنون در حال رقابت در جشنواره هیروشیمای ژاپن نیز است که خبر آن را به اطلاع شما عزیزان رساندیم.


فیلم «من اینجا هستم»

ما منتظر شنیدن خبر خوب کسب جایزه توسط این فیلم در جشنواره‌های جهانی هستیم.

خبرهای خوب درباره جشنواره‌ها و یادداشت‌های ما در این حوزه را بخوانید.

وج‌ورد هر روز برای شما یک خبر خوب دارد.

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

لطفا به محتوای این خبر امتیاز دهید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیازدهی