مهدی طارمی و خبر خوب کسب عنوان بهترین بازیکن ماه لیگ پرتغال

25

مهدی طارمی و خبر خوب کسب افتخار در لیگ فوتبال پرتغال

امروز با شما هستیم تا درباره مهدی طارمی بازیکن ایرانی تیم پورتو پرتغال و خبر خوب انتخاب وی به‌عنوان بهترین بازیکن ماه لیگ پرتغال به شما عزیزان اطلاع‌رسانی کنیم.

وب‌سایت رسمی لیگ فوتبال پرتغال مطلبی درباره بهترین بازیکن ماه آخر لیگ خود منتشر کرد. مهدی طارمی بازیکن ایرانی که چند سالی است در لیگ پرتغال بازی می‌کند، با عملکرد خوب خود و به‌ثمر رساندن ۴ گل در بازی‌های خود موفق شد عنوان بهترین بازیکن ماه این لیگ را به خود اختصاص دهد.

مهدی طارمی ؛ لیگ پرتغال ؛ پورتو

مهدی طارمی و خبر خوب از لیگ پرتغال

لیگ برتر فوتبال پرتغال از سال ۱۹۳۴ به‌عنوان یک لیگ آزمایشی در این کشور تأسیس و برگزار شد و از سال ۱۹۹۹ به‌صورت رسمی به یک لیگ حرفه‌ای فوتبال تبدیل شد.

تا به امروز بیش از ۷۰ تیم پرتغالی در لیگ برتر این کشور شرکت کرده‌اند، اما تنها ۵ تیم موفق به کسب عنوان قهرمانی شده‌اند.

آخرین هفته از لیگ برتر کشور پرتغال در سال ۲۰۲۰ در ماه دسامبر به پایان رسید و مهدی طارمی بازیکن تیم قهرمان فصل پیش یعنی پورتو با زدن ۵ گل برای این تیم در ماه آخر لیگ (دسامبر) موفق به کسب عنوان بهترین بازیکن ماه شد و افتخاری جدید را به‌عنوان یک ایرانی برای ما به ارمغان آورد.

مهدی طارمی ، از شاهین بوشهر تا پورتو

مهدی طارمی بازیکن ۲۸ ساله فوتبال اهل ایران است که این ورزش را به‌صورت حرفه‌ای از سال ۸۹ و با بازی در تیم شاهین بوشهر و سپس ایران جوان بوشهر آغاز کرد.

اما اکثر ما او را با عضویتش در تیم فوتبال پرسپولیس در سال ۹۳ می‌شناسیم. او در مجموع ۵۵ گل برای این تیم در ۴ سال حضور خود در تیم پرسپولیس به‌ثمر رسانده است.

طارمی از سال ۹۷ تا ۹۸ در تیم الغرافه قطر بازی کرد و در ۳۰ دیداری که برای الغرافه به زمین رفت موفق شد ۱۲ گل به‌ثمر برساند.

در سال ۹۸ تیم ریوآوه پرتغال از او دعوت به‌عمل آورد تا طی قراردادی ۱ ساله به این تیم باشگاهی بپیوندد. طارمی در دومین بازی فصل این تیم که اولین حضور او به‌عنوان بازیکن ثابت در زمین نیز بود، هتریک کرد و در بازی بعدی نیز دو پنالتی برای ریوآوه کسب کرد. 

توانایی بدنی بالای این بازیکن ایرانی و سرعت بالای او موجب کسب پنالتی‌های بسیاری برای تیم ریوآوه می‌شد که طرفداران تیم به او لقب پنالتی‌گیر را دادند. در پایان فصل هم طارمی با به ثمر رساندن ۱۸ گل مشترکاً به همراه کارلوس وینیسیوس و پیزی به آقای گلی لیگ برتر پرتغال رسید.

اما این تنها افتخار او در لیگ پرتغال نبود!

طارمی در شهریور ماه سال ۹۹ طی قراردادی ۴ ساله به تیم باشگاهی پورتو پیوست. در ابتدای فصل طارمی در بازی‌ها از روی نیمکت شاهد عملکرد تیم بود و رفته رفته توانست خود را به ترکیب تیم تحمیل کند و بازی‌های بیشتری انجام دهد. او مجموعاً ۶ گل به ثمر رساند. عملکرد تکنیکی مهدی طارمی و تعداد ۵ گل به‌ثمر رسیده توسط او در ماه آخر موجب جلب توجه دوباره طرفداران فوتبال پرتغال شد و خبر خوب این است که به‌عنوان بهترین بازیکن ماه لیگ پرتغال یعنی دسامبر نیز انتخاب شد.

از عملکرد او در تیم ملی نیز می‌توان به گل‌های سه امتیازی‌اش در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸، جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ اشاره کرد.

طارمی در سال ۱۳۹۴ عنوان بهترین مهاجم ایران و بهترین بازیکن سال فوتبال ایران نیز انتخاب شده است.

چرا این خبر خوب است؟

درخشش یک بازیکن فوتبال ایرانی در لیگ‌های معتبر بین‌المللی خبری خوب و افتخاری ارزشمند برای کشورمان ایران نیز محسوب می‌شود. با آرزوی موفقیت برای تمامی ورزشکاران ایران عزیز، از شما مخاطبان گودنیوز بابت همراهیمان تا انتهای خبر خوب امروز سپاس‌گزاریم.

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

لطفا به محتوای این خبر امتیاز دهید.

به این مطلب امتیاز دهید

امتیازدهی