نمایشگاه میراث ماندگار و خبر خوب کمیسیون ملی یونسکو در ایران

40

نمایشگاه خوشنویسی «میراث ماندگار» و خبر خوب کمیسیون ملی یونسکو

امروز با نمایشگاه خوشنویسی «میراث ماندگار» و این خبر خوب که کاری از کمیسیون ملی یونسکو در ایران است و اولین نمایشگاه مجازی خوشنویسی را امشب به‌صورت آنلای افتتاح خواهد کرد، با شما عزیزان هستیم.

کمیسیون ملی یونسکو در ایران در اقدامی جذاب تصمیم به برگزاری اولین نمایشگاه خوشنویسی مجازی با نام «میراث ماندگار» گرفت که مراسم افتتاح آن ساعت ۲۲ امشب، ۲۵ تیرماه ۹۹ در صفحه اینستاگرام این سازمان به‌صورت آنلاین برگزار خواهد شد.

خبر خوب اولین نمایشگاه خوشنویسی مجازی در ایران

کمیسیون ملی یونسکو در ایران در روزهایی که همگی درگیر مبارزه با بیماری کرونا هستیم و امکان برگزاری بسیاری از رویدادها به‌صورت حضوری مقدور نیست با ایده‌ای از استاد محمد حیدری تصمیم به برگزاری نمایشگاهی مجازی تحت عنوان «میراث ماندگار» برای نمایش آثار بزرگترین اساتید خوشنویسی ایران گرفت.

هدف از برگزاری این نمایشگاه گردآوری آثار سفیران شایسته فرهنگ و هنر ایران از جمله  استاد یدالله کابلی خوانساری، استاد امیراحمد فلسفی، استاد الهه خاتمی، استاد فرشته حسینی و استاد محمد حیدری و … در یک مجموعه و امکان نمایش آنها برای عموم مردم در ایران و خارج از کشور است.

نمایشگاه خوشنویسی «میراث ماندگار»

خبر خوب درباره اپلیکیشن «آروین» که امکان دیدار از موزه ملی ایران به‌صورت مجازی را به شما خواهد داد، در وج‌ورد!

پیام دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران

حجت‌الله ایوبی، دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران در پیامی از عواملی که دست به دست دادند به نمایشگاه خوشنویسی «میراث ماندگار» و خبر خوب افتتاح آن برسیم، اینگونه گفتند:

«روزگار بس دشواری است. دیدار و باهم بودن و یکدیگر را ندیدن، شده است پروتکل زندگی در این روزها. هنر اما از جنس باهم بودن است و دیدن؛ و ما در فصل غم‌انگیز از هم گریختن و فاصله‌ها، همچنان دست به دامان هنریم و هنرمندان. نوازندگان و خنیاگران در همایش باشکوه ما آمدند و به‌ افتخار سربازان سلامت سازها کوک کردند و نغمه‌ها سردادند. گرافیست‌های خلاق با طراحی‌های زیبای خود و بزرگان فرهنگ و ادب در برنامه‌های زنده کمیسیون و سخنان نغز و پرمغزشان برایمان زیبایی و شور آفریدند؛ و اینک با گشایش نگارخانه مجازی کمیسیون ملی یونسکو- ایران، شمارا به تماشا می‌خوانیم؛ و این تماشا را آغاز می‌کنیم با چهره‌های درخشانی از هنرمندان محبوب خوشنویس. سربازان فرهنگ و هنر ایران. سفیران شایسته فرهنگ ما. آن‌ها که رونمایی کردند با زیبایی و شکوه از گنجینه‌های شعر و ادب و دانایی این سرزمین. نمایش آثار اعضای شورای خوشنویسی آغاز یک‌ راه است؛ و صدالبته همه خوشنویسان از استادان بزرگ تا جوانان خوش‌ذوق و پرشور همه عضو افتخاری این سازمان هفتادساله و کهن هستند. اینجا خانه همه هنر‌ورزان و اهالی فکر و خرد و دانش است. از این ‌پس جلوه‌هایی از هنر هنرمندان ایرانی و خارجی را به همین شیوه برای دوستداران ایرانی و خارجی به نمایش خواهیم گذاشت. هنر بر کرونا پیروز خواهد شد. فاصله‌ها را در هم خواهد شکست. هنر از جنس باهم بودن و دیدن است؛ و همه را باشکوه و زیبایی گرد هم خواهد آورد. با سپاس از همکاران پرتلاشم و آرزوی شفای هرچه زودتر چندین یار گرفتار آمده در دام ویروس کرونا، همه علاقه‌مندان را به تماشای آثار ۹ استاد برجسته خوشنویسی ایران فرامی‌خوانم. این تماشا را مرهون اندیشه بلند و تلاش خستگی‌ناپذیر استاد چیره‌دست و بااخلاق هنر، استاد محمد حیدری هستیم.»نمایشگاه مجازی «میراث ماندگار»

خبر خوب مراسم افتتاحیه آنلاین

علاقمندان به تماشای مراسم افتتاحیه اولین نمایشگاه خوشنویسی مجازی ایران می‌توانند امشب با مراجعه به صفحه اینستاگرام کمیسیون ملی یونسکو در ایران به آدرس unesco.iran به‌صورت زنده شاهد این مراسم باشند.

همچنین می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت نگارخانه کمیسیون ملی یونسکو-ایران از دیدن این این نمایشگاه جذاب خوشنویسی که آثار بزرگترین اساتید خوشنویسی ایران در آن گردآوری شده است، به‌صورت مجازی لذت ببرید.

چرا این خبر خوب است؟

در این روزها که تمام جهان با بیماری کرونا دست و پنجه نرم می‌کند، برگزاری نمایشگاه‌های مجازی مخاطبین بسیار زیادی را به‌خود اختصاص داده است. وجود نمایشگاه‌های مجازی در ایران و با موضوعات هنری مختص کشورمان قطعا یک خبر خوب است. از طرفی، امکان تماشای آثار اساتید برجسته خوشنویسی کشور برای عموم مردم بدون و لذت بردن از هنر این عزیزان هم مطلب قابل توجهی است.

امیدواریم شما هم با شرکت در مراسم افتتاحیه آنلاین این نمایشگاه و تماشای آثار چشم‌نواز خوشنویسی مجموعه «میراث ماندگار» از این نمایشگاه لذت ببرید.

اثر خوشنویسی از استاد محمد حیدری

خبرهای خوب ما درباره نمایشگاه‌ها و یادداشت‌های ما در این حوزه را بخوانید.

وج‌ورد روزانه یک خبر خوب را به اطلاع شما عزیزان می‌رساند.

تحلیل خبر: فرانه رحمتی

لطفا به محتوای این خبر امتیاز دهید.

به این مطلب امتیاز دهید

نمایشگاه میراث ماندگار و خبر خوب کمیسیون ملی یونسکو در ایران
5 (100%) 1 vote