هانیه رستمیان و خبر خوب قهرمانی مسابقات مجازی تیراندازی آسیا

99

هانیه رستمیان و خبر خوب قهرمانی مسابقات مجازی تیراندازی آسیا

هانیه رستمیان ورزشکار رشته تیراندازی کشورمان موفق شد با کسب ۵۸۰ امتیاز و قرار گرفتن در رتبه نخست، خبر خوب قهرمانی در ماده تپانچه بادی بانوان را در رقابت‌های قهرمانی آنلاین آسیا بدست آورد.

هانیه رستمیان و خبر خوب

اولین دوره مسابقات مجازی تیراندازی آسیا از ۱۰ بهمن به میزبانی مجازی کویت شروع شد که نمایندگان کشورمان در رشته‌های مختلف تیراندازی در این رقابت‌ها حضور داشتند. روز نخست این رقابت‌ها با درخشش بانوان کشورمان در ماده تپانچه بادی همراه بود هانیه رستمیان در ماده تپانچه بادی بانوان موفق شد با کسب ۵۸۰ امتیاز و قرار گرفتن در رتبه نخست قهرمان این رقابت‌ها شود و خبر خوب کسب مدال طلای این بخش را بدست آورد.

دیگر نماینده کشورمان در این ماده گلنوش سبقت الهی نام داشت که او هم توانست خوش بدرخشد و با کسب ۵۷۹ امتیاز و کسب ۱ امتیاز کمتر نسبت به رستمیان به عنوان نایب قهرمانی دست پیدا کند تا دو جایگاه نخست در این ماده با اقتدار در اختیار بانوان ایرانی قرار بگیرد.

مینا قربانی هم دیگر نماینده کشورمان بود که در این رقابت‌ها حضور داشت و با کسب ۵۷۶ امتیاز در جایگاه چهارم قرار گرفت. در ماده تپانچه بادی بانوان ۴۴ ورزشکار از آسیا با هم به رقابت پرداختند.

این رقابت‌ها در بخش مردان هم برگزار شد که در ماده تپانچه بادی جواد فروغی که جزو ورزشکارهای المپیکی کشورمان هم محسوب می‌شود ذر رقابت با نماینده کشور هند که عنوان چهارمی رنکینگ جهان را بر عهده دارد با کسب ۵۸۷ امتیاز علی رغم شایستگی برای مدال طلا به عنوان نایب قهرمانی دست پیدا کرد.

وحید گل خندان و سجاد پورحسینی دیگر نماینده‌های ایران در این ماده بودند که در رقابت با ۴۶ تیرانداز به ترتیب با کسب امتیازهای ۵۸۱ و ۵۷۸ به عنوان چهارمی و هفتمی آسیا دست پیدا کردند.

در ادمه این رقابت‌ها نمایندگان کشورمان در ماده تفنگ بادی در بخش آقایان و بانوان به مصاف حریفان خود رفتند که دستشان از مدال و سکو خالی ماند.

در رشته تفنگ بادی در بخش بانوان نجمه خدمتی و آرمینا صادقیان و فاطمه کرم زاده نمایندگان ایران بودند که با ۴۵ تیرانداز در این ماده به رقابت پرداختند و در پایان نجمه خدمتی ورزشکار اهل خراسان جنوبی کشورمان که چند وقت پیش در رقابت‌های آنلاین سنگاپور دوم شده بود با کسب ۶۲۶٫۷ امتیاز در جایگاه ششم آسیا قرار گرفت و آرمینا صادقیان و فاطمه کرم‌زاده با ۶۲۵٫۷ و ۶۲۳٫۸ امتیاز به ترتیب در جایگاه‌های هشتم و یازدهم ایستادند.

در رشته تفنگ بادی آقایان ۴۱ تیرانداز حضور داشتند، مهیار صداقت با کسب ۶۲۶٫۷ امتیاز در جایگاه ششم قرار گرفت و امیرمحمد نکونام و پوریا نوروزیان به ترتیب با کسب ۶۲۲٫۴ و ۶۲۰٫۸ امتیاز به ترتیب در مکان‌های هشتم و یازدهم آسیا قرار گرفتند. 
با توجه به شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان و برگزاری بسیاری از رویدادها به صورت آنلاین و مجازی، نخستین دوره مسابقات تیراندازی آنلاین قهرمانی آسیا به میزبانی کویت از ۱۰ تا ۱۱ بهمن ماه در رشته‌های تپانچه بادی، تفنگ بادی و اهداف پروازی با حضور ورزشکارانی از سراسر آسیا برگزار شد و شب گذشته به پایان رسید.
این رقابت‌ها با حضور ورزشکارانی که در مسابقات آزاد و لیگ سال جاری رکورد ۶۲۴ و بیشتر کسب کرده بودند برگزار شد.

هانیه رستمیان و خبر خوب قهرمانی

هانیه رستمیان عضو تیم ملی تیراندازی زنان ایران متولد شهریور سال ۷۷ در تهران است. او از سنین کم تیراندازی را شروع کرد و در سن ۱۴ سالگی موفق شد اولین مدال آسیایی خود را کسب کند. رستمیان در گفت و گوی تلویزیونی که انجام داده بود ابتدا این رشته را به عنوان یک تفریح و سرگرمی انتخاب کرده است اما کم کم به آن علاقه مند شده و این این ورزش را به صورت جدی و حرفه‌ای دنبال می‌کند.

او در رده نوجوانان جهان و نوجوانان و جوانان ایران رکوددار است و در سال ۲۰۱۹ در مسابقات قهرمانی جهان که در هند برگزار شد موفق شد مدال برنز رقابت‌ها را از آن خود کند تا اولین مدال تاریخ بانوان تپانچه را برای ایران به دست آورد و تاریخ ساز شود.

ضمن این که او در کنار نجمه خدمتی و آرمینا صادقیان جزو ورزشکاران زن تیراندازی کشورمان بودند که جواز حضور در رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو را کسب کرده بودند.

چرا این خبر خوب است ؟

نخستین دوره مسابقات تیراندازی آنلاین قهرمانی آسیا در حالی برگزار شد که در روز نخست این رقابت‌ها در بخش تپانچه کاروان کشورمان موفق شد ۱ مدال طلا و ۲ نقره کسب کند و هانیه رستمیان نماینده کشورمان موفق شد در بخش بانوان به عنوان قهرمانی مسابقات مجازی تیراندازی آسیا برسد. هر چند برخی از کارشناسان از عدم نتیجه گیری ورزشکاران ملی پوش و المپیکی ناراضی هستند اما درخشش بخش تپانچه و هانیه رستمیان را نمی‌توان نادیده گرفت.

هانیه رستمیان ورزشکار مستعد و جوان بخش تپانچه کشورمان است که شرکت کردن در هر تورنمنت بین‌المللی و کسب مدال و مقام می‌تواند به تجربه و اعتماد به نفس او در این مسیر کمک فراوانی کند تا بتواند در میادین بزرگ جهانی و المپیک خوش بدرخشد و برای کشورمان خبر های خوب فراهم سازد. به خصوص که در قسمت بانوان ما تا به حال ضعف‌های بسیاری را داشتیم و ورزشکاری برای رقابت برای کسب مدال در میادین بزرگ بین‌المللی نداشته‌ایم. باید منتظر ماند و دید که آیا رستمیان با توجه به سن کم و شرایط خوبی که دارد می‌تواند در ادامه مسیر برای کشورمان افتخار آفرینی کند؟ 

تحلیل خبر: رضا زرگر

“لطفاً به این خبر امتیاز دهید.”

مسابقات تیراندازی آنلاین قهرمانی آسیا

به این مطلب امتیاز دهید

امتیازدهی