قضاوت اولین داور ایرانی در رقابت‌های دوچرخه سواری المپیک ۲۰۲۰

211

بنا بر دعوت اتحادیه جهانی دوچرخه سواری مجید ناصری به عنوان نخستین داور ایرانی رقابتهای المپیک ۲۰۲۰ را قضاوت خواهد کرد.

به گزارش گود نیوز در حالی که  نزدیک به  چهارده ماه تا شروع مسابقات المپیک تابستانی توکیو ۲۰۲۰ زمان باقی است، از سوی اتحادیه جهانی مجید ناصری داور بین المللی کشورمان در رشته دوچرخه سواری برای قضاوت در این رقابت ها در بخش جاده برگزیده شده است. چنین اتفاقی برای نخستین بار است برای ایران رقم می خورد. این اتفاق خبری بسیار خوب و امیدوار کننده برای جامعه داوری کشورمان در این رشته ورزشی است.

دوچرخه سواری از قدیمی‌ترین رشته‌های ورزشی المپیک محسوب میشود

رشته دوچرخه سواری جزو قدیمی ترین رشته های ورزشی المپیک محسوب میشود. در واقع از همان اولین دوره‌ای که المپیک به صورت مدرن یعنی سال ۱۸۹۶ برگزار شد در آن حضور دارد. این رشته کم کم و با گذشت زمان توانست سهم مدال های بیشتری را از المپیک از آن خود کند؛ چرا که علاوه بر مردان، در سال ۱۹۸۶ بخش زنان هم به آن اضافه گردید و علاوه بر بخش‌های ورزشی پیست و جاده دو قسمت کوهستان و بی ام ایکس هم به این مسابقات افزوده شده است.

اولین بار چهل سال پیش دوچرخه سواران ایرانی به المپیک راه یافتند.

این در حالی است که کشورمان ایران، برای نخستین بار در سال ۱۹۶۴ توکیو توانست مجوز حضور در این رقابت ها را کسب نماید. شاید این نکته قابل توجه باشد که در سال ۲۰۲۰ که در کشور ژاپن، شهر توکیو برگزار میگردد باز هم برای کشور ما خوش یمن بوده و برای اولین بار داوری از کشور ما در بخش جاده سوت خواهد زد. امیدواریم که این تورنمت برای بچه های کشورمان همراه با موفقیت باشد. هر چند که با حضور ورزشکارانی کارکشته از تیم هایی مثل بریتانیا، هلند، آمریکا و….. نباید سطح توقع را به شکلی غیرواقعی بالا برد و انتظار کسب مدال را داشت.

چون که از نظر کیفی اختلاف بسیار زیاد است، البته با برنامه ریزی بلند مدت و استفاده از مربیان صاحب سبک و با تجربه در سال‌های آینده میتوان این اختلاف را کاهش داد و به طوری که در المپیک‌های آینده، بتوان انتظار مدال از بچه های کشورمان داشت. امیدواریم این رشته هم مانند کشتی، وزنه برداری و تکواندو جزو امیدهای ما برای کسب مدال باشد.

نویسنده تحلیل خبر: رضا زرگر

 

 

 

به این مطلب امتیاز دهید

امتیازدهی