علی شفیعی به تیم پویتریس فرانسه پیوست.

193

ملی پوش سرعتی زن والیبال ایران با قراردادی یک ساله به تیم پویتیرس فرانسه پیوست.

به گزارش گودنیوز  “علی شفیعی” والیبالیست ۲۸ ساله تیم ملی کشورمان که سابقه بازی در تیم های کاله آمل، بانک سرمایه و سایپای البرز را در کارنامه خود دارد با قرار دادی یک ساله به عضویت تیم پویتریس فرانسه درآمد.

پیش از این بهنام محمودی و سعید معروف از جمله بازیکنان ایرانی هستند که سابقه بازی در لیگ های اروپایی از جمله ایتالیا و روسیه را در کارنامه خود دارند؛ اما علی شفیعی اولین بازیکن ایرانی میباشد که به لیگ معتبر و قدرتمند فرانسه پیوسته است.

والیبال فرانسه

تیم والیبال فرانسه در چند سال گذشته همواره یکی از قدرت های جهان بوده است. در سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ موفق به کسب مدال طلای لیگ جهانی والیبال و هم چنین در قهرمانی اروپا در سال ۲۰۱۵ شده است.

ترانسفر شدن بازیکن از لیگ ایران به فرانسه  میتواند نشان از پیشرفت والیبال باشد اتفاقی که چند سال پیش با برنامه ریزی درست و استفاده از آدم‌های باتجربه و حرفه ای در این رشته در زمان ریاست یزدانی خرم زده آغاز شد و با حضور داورزنی ادامه پیدا کرد و شاید اوج شکوفایی ایران را بتوان به زمان حضور ولاسکو به عنوان سرمربی تیم ملی نسبت داد که ایران خود را در جهان به عنوان یک مدعی نشان داد و توانست اکثر قدرت های جهان را به زانو در آورد و حتی با کوواچ به مقام چهارمی لیگ جهانی در سال ۲۰۱۴ برسد.

البته که خیلی ها معتقدند این مقام حاصل نتایج ولاسکو بوده است. حال با گذشت چندین سال شاید والیبال ایران نسبت به چند سال گذشته کمی افت کرده باشد اما نباید فراموش کنیم که ما هنوز در حال یادگیری هستیم و برای رسیدن به تیم هایی مانند فرانسه، برزیل، آمریکا و ایتالیا سال های زیادی را پیش رو داریم، اتفاقی که شاید زمان بر باشد اما نکته مهم این است که داریم در مسیر درست قدم بر میداریم.

والیبال ایران در سال‌های اخیر

یکی از اقدامات مثبت در فدراسیون والیبال که باعث پیشرفت تیم ملی کشورمان شده است توجه به تیم های پایه و استفاده درست از استعدادها بوده است به طوری که در چند سال گذشته تیم های پایه ما در رده نوجوانان و جوانان در آسیا و جهان خوش درخشیده اند و حتی سابقه قهرمانی را هم در این رقابت ها دارند و این موضوع باعث کمک به تیم اصلی کشورمان شده است چرا که با پیدا کردن افراد با استعداد و توانمند از سنین پایین در رقابت های بین المللی حضور پیدا می کنند و سبب کسب تجربه و رسیدن به خود باوری میگردند.https://www.vejword.com/news-no8/

تیم پویتیرس که سابقه دو بار قهرمانی در لیگ فرانسه را دارد مطمئناً روی توانایی های سرعتی زن تیم کشورمان حساب ویژه ای باز کرده اند و ما هم برای  همه ملی پوشان کشورمان آرزوی موفقیت میکنیم.

تحلیل خبر: رضا زرگر

به این مطلب امتیاز دهید

امتیازدهی