مجوز گرفتن فیلم تازه داریوش مهرجویی

133

شورای صدور پروانه ساخت در جلسه اخیر با فیلمنامه  فیلم “لامینور” موافقت کرد.

داریوش مهرجویی کارگردان با سابقه کشورمان که در کارنامه هنری خود کارهای موفقی همچون “گاو”، “لیلا”، “مهمانی مامان”، “اجاره نشین ها”، “علی سنتوری” و “هامون” را دارد قصد دارد که تازه ترین اثر خود یعنی “لامینور” را به تهیه کنندگی “رضا درمیشیان” که پیش از این سابقه همکاری با وی را دارد بسازد.

داریوش مهرجویی

داریوش مهرجویی از کارگردانان پیش از انقلاب ماست که با فیلم موفق «گاو» با هنرمندی مرحوم «عزت الله انتظامی» نام خود را بر سر زبان‌ها انداخت و نشان داد که کارگردانی توانمند و آینده‌دار است.

مرجویی پس از انقلاب از جمله هنرمندانی بود که به فعالیت خود در داخل کشور ادامه داد و فیلم پر سر و صدای “هامون” را با بازیگری بی‌نقص مرحوم «خسرو شکیبایی» به نمایش در آورد که خیلی ها این فیلم را بهترین اثر وی میدانند و توانست بسیاری از جوایز سیمرغ از جمله سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی و بهترین فیلمنامه را از جشنواره فجر دریافت کند.

چالش‌های یک کارگردان خیلی خوب

مهرجویی از معدود کارگردانان کشورمان است که آثار موفق کم در کارنامه خود ندارد. میتوان آخرین مورد از فیلم‌های جنجالی او را «سنتوری» دانست که با بازی درخشان بهرام رادان و گلشیفته فراهانی و صدای محسن چاوشی و آهنگسازی اردوان کامکار همراه بود و البته سال ها توقیف بود و اجازه پخش نداشت و جنجال های زیادی به پا کرد. و پس از موفقیت نسخه اول آن، هر چند به خاطر مشکلاتی که برای اکران این فیلم به وجود آمد از نظر فروش در حقش اجحاف شد؛ اما مهرجویی چند سال پیش خبر از ساخت نسخه دوم آن داد که به دلیل مهاجرت گلشیفته فراهانی و امتناع بهرام رادان برای بازی و محسن چاوشی برای خوانندگی و یک سری مشکلات دیگر فعلاً این پروژه کنسل شده است.

مهرجویی در سال‌های اخیر

در سال های اخیر، منقدان از فیلم های ساخته شده توسط مهرجویی در چند سال گذشته انتقادات زیادی به عمل آورده اند و معتقدند که سطح کیفی کارها با پیشینه اش اصلا همخوانی ندارد و بسیاری از هواداران خود را نا امید ساخته است. حال باید دید با فیلم “لامینور” که هنوز اطلاعاتی از آن منتشر نشده است میتواند نظر منتقدین را به خود جلب کند و دوباره هواداران خود را با کارهایش آشتی دهد.

تحلیل خبر: رضا زرگر

به این مطلب امتیاز دهید

امتیازدهی