عشق واقعی چیست ؟!

98

عشق واقعی چیست؟

سلام، اینبار می‌خوام ازعشق بگم، عشق واقعی چیست ؟ کی واقعاً عاشقه و کجا عشق واقعی رو میشه پیدا کرد؟ در این یادداشت می‌خوام که از انواع عشق براتون بگم و عاشق کیه. پس تا آخر یادداشت با من باشید.

عشق واقعی چیست

نگید که عشق ، تکراریِ که امکان نداره، عشق به تعداد همه آدم‌ها متفاوته، هرکسی یه جور عشق رو حسش میکنه یه جور متفاوت. من خیلی کتاب می‌خونم خیلی بیشتر از خیلی، انقدر زیاد که اسم نویسنده‌هاش یادم میره. از کتاب‌های رمان بگیر تا ادبیات، فلسفه، هنر… از کتاب‌های نوبل گرفته و مشهور تا کتاب‌های کوچیک و چاپ نشده، توی همه این کتاب‌ها یه چیز مشترک وجود داره اونم همین عشقِ، حالا تو شکل و رنگ‌های مختلف با بیان متفاوت، اما از این همه خوندن متوجه شدم که عشق برای هرکس فقط و فقط مختص خودشه. هرکسی عشق رو یه جور درک میکنه وعشق هیچ کس مثل هیچکس دیگه نیست.

عشق واقعی رو کجا میشه پیدا کرد؟

یکی چهل باب در مورد عشق میگه، یکی عشق رو خدایی میدونه، بعضی عشق رو جاده بی‌انتها و یکی هم مثل شیخ عجل، عشق رو مز‌ه‌دارش میکنه (تا حالا دقت کردید به اشعار حافظ هر مصرعش یک دنیاست، رنگارنگ و پر از حرف) ولی عشق هیچ کس مثل هم نیست حتی کتاب‌ها وشعرهایی که کپی شده هم مزه عشقشون متفاوته.

اینبار که داستان عاشقانه می‌خونید دقت کنید هیچ کس مثل کس دیگه عاشق نمیشه. من با این مثال کلاً مشکل دارم (مثل لیلی ومجنون) کی گفته؟ ما آدما همون جور که باهم فرق داریم عاشقیمون هم فرق داره. پس کی می‌تونه بگه عشق واقعی چیست ؟

حالا قصدم از این همه آسمون به ریسمون بافتن‌ها اینه که از هم انتظار بی‌جا تو عشق‌ورزی نداشته باشیم. اگر من تا حد مرگ کسی رو دوست دارم نباید انتظار داشته باشم اونم برام بمیره.

اندازه ما آدما باهم فرق داره، همون جوری که یکی آستانه دردش پایینه یکی بالا، همون طورم میزان عشق فرق داره.

مثلا من عاشق بارونم ترجیح میدم زیر بارون بدون چتر قدم بزنم و خیس بشم بعدم سرما بخورم تا اینکه پشت پنجره بارون رو ببینم، اما کسی هم عاشق بارونه همون پشت پنجره. نمیشه گفت من بیشتر عاشقم یا اون، ازنظر من اون کمتر عاشقه و از نظر اون من بی‌منطق، حالا کی درست میگه؟ از نظر من هردومون. این همون میزان متغیر عشقه تو آدما، هرکس کاسش اندازه‌ای داره نباید قیاس کنیم.

سه گانه‌ای برای اینکه احساس سر زندگی داشته باشیم ؛ نکاتی برای داشتن یک زندگی شاد پس این یادداشت را از دست ندید.
عشق واقعی ؛ عاشق

عشق واقعی چند نوع داره؟

عشق واقعی چیست ؛ عاشق

برای اینکه متوجه بشیم عشق واقعی چیست بزارین بهتون بگم که آدم‌ها از لحظه‌ای که دنیا میان عشق تو وجودشونه فقط زمان و مکان مناسب می‌خواد برای پدیداری، مال بعضی‌ها زود پدیدار میشه و یک عمر عاشقانه زندگی میکنن، مال بعضی‌ها هم چموشه منتظر یک حادثه است برای پدیداری.

اما نوع عشق، حالاست که خیلی شاخه میشه و برای هر کسی میتونه هزار تا شاخه داشته باشه، عشق که فقط برای جنس مخالف و شوریدگی نیست، اولین عشق تمام آدم‌ها مادره، حتی اگر همون بدو تولد از دستش بدی بازم تا ابد عاشقش میمونی و بعد تازه شروع میشه. کلاً دنیا محل عشقبازیِ و به نظرم به این دنیا میایم که یاد بگیریم به چه چیزهایی و چقدر علاقه داریم و می‌تونیم عاشقشون باشیم و اینو به خاطر بسپارید که فقط یک بار فرصت داریم.

سفر در زمان با آسانسور ؛ شما هم اگر اهل خیالپردازی و رویا پردازی هستید حتماً این یادداشت را مطالعه کنید.

حالا بیایید به عشق هم احترام بزاریم چون می‌دونیم که هرکسی به میزان خودش عاشقه. از هم توقع بیجا نداشته باشیم، نگیم من برات میمیرم تو چرا؟ شاید اون تمامش خیلی کمتر از ما باشه و همشو در طبق اخلاص گذاشته وبه چشم ما نمیاد، بیایید از آدم‌ها به اندازه خودشون توقع داشته باشیم نه چیزی که خودمون دوست داریم.

عشق مقدسه حالا به هر شکل و هر صورت و به هر نحوی.

“کلاً دنیا محل عشقبازیِ و به نظرم به این دنیا میایم که یاد بگیریم به چه چیزهایی و چقدر علاقه داریم و می‌تونیم عاشقشون باشیم و اینو به خاطر بسپارید که فقط یک بار فرصت داریم.”

کی گفته عشق وجود نداره؟؟

احترام عشق واجبه و هرکسی هم بهتون گفت عشق وجود نداره از کنارش آروم بگذرید، اینجور آدم‌ها خطرناکن کسی که ریشه وجود خودشو انکار کنه باید ازش ترسید،ما سر یه اتفاق و یک حادثه بوجود نیومدیم از سر عشق بوده اینو با اطمینان کامل میگم چون تمام انسان‌های روی زمین یه نوع زیبایین، حالا هر کسی به یک شکل و زیبایی به وجود نمیاد مگر از سر عشق.

عاشق بمونید و به عشق هم احترام بزارید

دوستدار تمام انسان‌های زمینم.

یادداشت‌های زندگی رو اینجا دنبال کنید.

یادداشت‌های فرزانه افشاری رو اینجا بخوانید.

“لطفاً به این یادداشت امتیاز دهید”

یادداشت‌های وج ورد را در وبسایت وج ورد دنبال کنید ؛ عاشق

 

به این مطلب امتیاز دهید

عشق واقعی چیست ؟!
5 (100%) 1 vote