تجربه های زندگی من در شغل‌های مختلف

710

تجربه های زندگی من

هر کسی توی زندگی شخصیش یه سری تجربه ها داره و من هم از این قاعده مستثنی نیستم. واسه همین در این یادداشت میخوام از تجربه های زندگیم براتون بگم. از کار در آهنگری گرفته تا کار در دندانپزشکی. به نظرم تفاوت آدم‌های موفق با دیگران در داشتن تجربه و نحوه استفاده از اون‌هاست و تجربه های زندگی من رو تبدیل به آدمی کردن که الان هستم. پس با من همراه باشید.

از کودکی علاقه داشتم به ساخت وساز، پدرم آتش‌نشان بود و روزهایی که خونه بود آهنگری داشت و من پایه ثابت مغازه پدرم، گاهی اونجا رو مرتب می‌کردم و گاهی هم کارهای کوچک مثل دادن ابزار به پدرم، یادمِ سر یه کاری که برای مسجد محل انجام میداد، حسابی کمکش کردم و بابام آخر روز پنجاه تومان بهم دستمزد داد (اولین دستمزد کاری). تو مغازه پدر گاهی هم برای خودم میز و صندلی کوچک درست می‌کردم برای بازی‌های کودکانه. سال‌ها از اون روزها گذشت و حدود دو سال پیش با گروه جوانی که کار ساخت تیزر و فیلم کوتاه داشت آشنا شدم و کاملاً اتفاقی وارد مرحله جدیدی از زندگیم شدم.

بیشتر بخوانید: رشته فیلمنامه‌نویسی ؛ راهی برای تغییر مسیر زندگی من!

تجربه های زندگی من در مشاغل مختلف از من آدم بهتری ساختن

نقاشی کردن تا آشپزی کردن

البته ناگفته نماند تو این سال‌ها هم درس خوندم و هم کلی کارهای هنری یاد گرفتم، تقریباً در هر زمینه‌ای فعالیت داشتم از نقاشی که کاملاً ذاتی بود، گرفته تا دوخت و دوز و آرایشگری و آشپزی و حتی مطب دندانپزشکی. حالا چه ربطی دارن بهم میگم براتون:

خلاصه که آشنایی با گروه در غالب گریمور بود اما در چند پروژه بعدی تبدیل شد به طراحی صحنه و ساخت ماکت‌های کوچک (ساخت ماکت رو ابتدا از برادر بزرگم در کودکی یاد گرفتم و در ادامه به صورت تقریباً حرفه‌ای از خواهرم).

باید بگم اعتماد تهیه‌کننده گروه هم بی‌تأثیر نبود.

حالا من هم گریمورم، هم طراح صحنه و هم ماکت می‌سازم.

بیشتر بخوانید: گریمور سینما ؛ هیچ وقت برای هیچ کاری دیر نیست

شاید برای بعضی‌ها عجیب باشه ولی من کلاً از کارهایی که انجام میدم لذت میبرم و هر روز هم درمورد کارهایی که می‌کنم دنبال مطالب جدید می‌گردم و هر روز هم سعی می‌کنم چیزهای جدید یاد بگیرم.

پرونده یادداشت‌های ما در حوزه هنر را از دست ندهید!!!!!

تجربیاتم همیشه به من کمک کرده‌اند ….

تجربه کردن حرفه های مختلف کار لذت بخشیه

بعضی اوقات کسانی بهم میگن فقط یک کار انجام بده و حرفه‌ای باش. ولی من ترجیح میدم کارهای مختلف انجام بدم، اینطوری راضی‌ترم و احساس بهتری دارم و تجربه به من ثابت کرده برای انجام هرکاری باید بتونی کارهای مکمل هم بلد باشی.

مثلاً برای گریم باید نقاشی بلد باشی که البته کار پیش یک دندانپزشک هم به من کمک کرد چطور؟

برای قالب‌گیری و ساخت اجزای بدن و صورت باید قالب‌گیری سیلیکون بلد باشی که خودش یک دوره آموزشی داره. اما من این کار رو به لطف دکتر پورشاهی عزیز در سن هفده سالگی یاد گرفتم و چون قالب‌گیری از فک و صورت بسیار ظریفه و برای درمان باید خیلی دقیق انجام بگیره خیلی هم خوب یاد گرفتم و سال‌ها بعد در حرفه‌ی گریم از اون استفاده کردم.

حالا من یک رزومه جالب دارم که نزدیک به بیست سال کار آموزش آرایشگری انجام دادم، چند سالی مربی ورزش بودم، یک زمان کوتاهی خیاطی کردم چند سالی آرایشگری کردم و حدود سه ساله کارهای هنری انجام میدم. در روزمه هنری چهار فیلم کوتاه دارم، یک سریال طنز، چند تئاتر، تعدادی تیزر، طراحی صحنه و دکور، دو فیلم کوتاه و بلند و ساخت کلی ماکت هیجان انگیز.

به نظرتون جالب نیست این همه تجربه زیبا و قشنگ که در همشون حال دلم کلی خوب بوده و البته کسب درآمد هم داشتم.

خودم که عاشقشم و کلاً تو کاری لنگ نمیمونم. همیشه آچار به دستم و کارهای خودمو خودم انجام میدم.

ادعایی در کارهایی که می‌کنم ندارم اما حرف برای زدن دارم.

پرونده آموزش را اینجا دنبال کنید و با کلی آموزش‌های جدید توی زمینه‌های مختلف آشنا بشید.

از تجربه کردن نترسید

خلاصه که از تجربه کردن تو زندگیتون نترسید و همیشه جلو برید. ما انسان‌ها مهارت‌های زیادی داریم که بهشون توجه نمی‌کنیم ولی با کمی اعتماد به نفس موفق خواهیم شد و تجربه کردن خیلی توی مسیر زندگیتون می‌تونه به شما کمک کنه و مثل یه فانوس راه رو بهتون نشون بده.

فراموش نکنید که اگر بخواید می‌تونید.

نگفته نمونه که در تمام این سال‌ها خانواده هم کمک حالم بودن و همیشه من رو حمایت کردن و تصمیم دارم باز هم بیشتر یاد بگیرم و باز هم کارهای جدیدتری انجام بدم و امیدوارم جهان باز هم به من فرصت یادگیری بیشتر رو بده و همینطور تجربه زندگی کردن رو.

درحال حاضر هم با مجموعه in1min همکاری می‌کنم. برای چند گروه کوچک کارهای مختلف انجام میدم و مشغول یادگیری نویسندگی هستم. دنیام هرگز راکت نمیشه و همیشه سعی دارم پویایی در زندگیم جاری باشه. به همه کسایی که مطالب من رو میخونن توصیه می‌کنم نترسید و برید دنبال چیزهایی که دوست دارید. قرار نیست هر کسی نقاشی می‌کشه بشه پیکاسو یا داوینچی و هر کسی هم شعر میگه بشه حافظ و سهراب. برای حال خوب خودتون برید دنبالش و بزارید زندگیتون قشنگ سپری بشه.

من خوشحالم با تمام بدی‌های جهان که قلبمو سخت میفشاره اما دنیای کوچک خودمو رنگی نگه داشتم و ایمان دارم اگر همه تلاش کنیم و از دنیای خودمون شروع کنیم دنیا یه روز رنگین‌کمونی خواهد شد.

برای خواندن یادداشت‌های دیگر در این زمینه صفحه مشاغل رو دنبال کنید.

یادداشت‌های دیگر از فرزانه افشاری را اینجا بخوانید.

تجربه زندگی فقط در زندگی کردن بدست می‌آید

به این مطلب امتیاز دهید

تجربه های زندگی من در شغل‌های مختلف
5 (100%) 1 vote